۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۴
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83371062
۰ نفر
فضاپیمای بویینگ آخرین و دشوارترین آزمایش خود را انجام داد

تهران- ایرنا- فضاپیمای «استارلاینر» شرکت بویینگ، آخرین و خطرناک‌ترین آزمایش چتر نجات خود را انجام داد.

فضاپیمای استارلاینر CST-۱۰۰ در آخرین آزمایش چتر نجات خود از ارتفاع ۴۰ هزار فوت (۱۲ هزار و ۲۰۰ متری) از یک بالون آزاد شد و صحیح و سالم در زمین بیابانی پایگاه White Sands Missile Range ارتش آمریکا فرود آمد. سه چتر از شش چتر نجات این فضاپیما به گونه‌ای دستکاری شده بود که در این آزمایش باز نشوند اما کپسول با اتکا به ۳ چتر باز شده به سلامت به زمین رسید.

این آزمایش که تنها ۴ دقیقه بطول انجامید، یکی از آخرین نقاط عطف عمده‌ای است که نشان می‌دهد فضاپیمای مذکور برای پرواز بی‌سرنشین در چند ماه آتی بر فراز موشک «اطلس» از پایگاه فضایی کندی در فلوریدا آماده است. پرواز آزمایشی کپسول بویینگ دو ماه دیگر انجام می‌شود و شامل اقامت یک هفته‌ای در ایستگاه فضایی بین المللی و بازگشت کنترل شده به زمین است.

اگر این مأموریت با موفقیت انجام شود، ممکن است به دنبال آن ماموریت سرنشین‌دار این فضاپیما انجام شود و کریس فرگوسن (فضانورد بوئینگ)، مایک فینک و نیکول من (فضانوردان ناسا) قبل از پایان سال میلادی با این فضاپیما به فضا سفر کنند.

به گفته شرکت بویینگ این فرود اهمیت زیادی دارد زیرا برخلاف مأموریت‌های قبلی سرنشین‌دار آمریکا، استارلاینر طوری طراحی شده که روی زمین فرود بیاید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =