همدانی ها بخشی از نوشت افزار سیل زدگان را تامین کردند

همدان- ایرنا- معاون امور جوانان جمعیت هلال‌ احمر همدان گفت: مردم این استان با مشارکت در طرح ملی «با مهر تا مهر» بخشی از نوشت افراز مورد نیاز دانش آموزان متاثر از سیل را تامین کردند.

مریم پاک بین روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: طرح ملی «با مهر تا مهر» با هدف کمک به دانش آموزان متاثر از سیل در روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد امسال در این استان اجرا شد.

وی اضافه کرد: سه قلم کالا شامل کتاب، اسباب بازی و نوشت افزار توسط شهروندان خریداری و در اختیار جمعیت هلال احمر برای ارسال به مناطق آسیب دیده از سیلاب، قرار گرفت.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر همدان بیان کرد: یک هزار و ۷۴۷ عدد نوشت افزار شامل مداد، خودکار، دفتر، دفترچه یادداشت، خط کش، پاک کن، تراش، مدادرنگی، جامدادی و تابلو گچی شهروندان خریداری و در اختیار تیم های هلال احمر قرار دادند.

پاک بین اضافه کرد: همچنین علاوه بر این ۵۰ جلد کتاب و ۲۹ قلم انواع اسباب بازی برای توزیع بین دانش آموزان متاثر از سیل توسط شهروندان به هلال احمر اهدا شد.

وی ارزش ریالی اقلم جمع آوری شده را ۸۳ میلیون ۱۴۷ هزار ریال برآورد کرد و اظهار داشت: برای خرید کالاهای مورد نیاز با ۱۴ فروشنده نوشت افزار در استان همدان مذاکره صورت گرفته بود تا آنها نیز با مشارکت در این طرح، این اقلام را با تخفیف ویژه در اختیار شهروندان قرار دهند.

۷۵۲۶/‏۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =