۱۱۲ واحدمسکونی مددجویان سیل زده لرستان تا پایان امسال تحویل می شود

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی گفت: با همت خیرین ۱۱۲ واحد مسکونی مددجویان لرستان در مناطق سیل زده تا پایان امسال احداث و تحویل می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدرضا تقوی روز چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی ۶۶و احد مسکن شهری و روستایی در مناطق سیل زده معمولان افزود: مقرر شده این کار خیر با اعلام و معرفی کمیته امداد استان انجام شود.

وی اظهار داشت: همچنین ۲ باب مدرسه توسط بازاریان و اصناف تهران و یک باب نیز با کمک خیران امسال با همه لوازم و امکانات در مناطق سیل زده لرستان احداث می‌شود.

وی با اشاره به کمک ۲۰ میلیارد ریالی خیران در این راستا گفت: مردم ایران کمک‌های بسیاری به سیل زدگان داشته‌اند و به برکت همین همدلی‌ها، خیرات و برکات اجتماعی را بیشتر خواهیم داشت.

حجت الاسلام تقوی تصریح کرد: بنا بر اظهارات مسئولان هلال احمر در ماه رمضان مردم به طور متوسط روزانه ۱۰ میلیارد ریال به حساب این نهاد برای کمک به نیازمندان اهدا کرده‌اند که در این راستا علاوه بر ۲ هزار میلیارد ریال کمک‌های نقدی، همین مبلغ نیز کالا به هلال احمر داده شده است.

وی ادامه داد: کمک‌های مردم ایران در حوادثی همچون سیل و زلزله باید باید در تاریخ ثبت شود چراکه ملتی همچون ایران غیور، شهید پرور و انسان دوست کم نظیر هستند.

وی همچنین زکات جمع اوری سال گذشته را چهار هزار میلیارد ریال برشمرد و گفت: علیرغم اظهاراتی مبنی بر بد شدن وضع اقتصادی مردم، اما ملت همیشه پای کار هستند.

عملیات اجرایی ساخت ۶۶ واحد مسکونی مناطق سیل زده بخش معمولان از توابع شهرستان پلدختر روز چهارشنبه با مشارکت دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی آغاز شد.

قرار است ۵۰ واحد مسکونی شهری و ۱۶ واحد مسکن روستایی در روستای "دمرود" معمولان در اجرای این طرح احداث شود.

سیل نوروز امسال به ۳۵ هزار واحد مسکونی آسیب وارد کرده، هشت هزار میلیارد تومان در حوزه زیرساخت و ۱,۵۰۰ میلیارد تومان در بخش کشاورزی نیز خسارت بر جا گذاشت.

۵۶ روستای استان باید جابه جایی کلی و موضعی داشته باشند که زمین مورد نیاز برای هشت روستا تأمین شده است.

۳۲۱۰/‏/‏۶۰۶۰/‏۷۲۶۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =