کمبود پایگاه‌های طرح سنجش به آموزش و پرورش مناطق اطلاع داده شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: ۲ هزار و ۲۰۰ پایگاه به منظور طرح سنجش نوآموزان در سراسر کشور ایجاد شده است؛ اما در صورت کمبود پایگاه، مدارس یا خانواده ها می توانند برای رفع مشکل در اسرع وقت به آموزش و پرورش مناطق اطلاع دهند.

مجید قدمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره برطرف شدن کمبود پایگاه های طرح سنجش نوآموزان اظهار کرد: مجموع مناطق آموزشی کشور ۷۰۰ منطقه است، آموزش و پرورش ۲ هزار و ۲۰۰ پایگاه طرح سنجش راه اندازی کرده که تا در هر منطقه دو تا سه پایگاه وجود داشته باشد و خانواده ها برای انجام این طرح راهی مناطق دورتر نشوند.

وی افزود: خانواده های نوآموزان پس از ثبت نام در مدارس مورد نظر، برای انجام طرح سنجش نوبت گیری و در زمان مشخص به پایگاه مراجعه کنند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور تعداد نوآموزان امسال را حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هر سال تعداد ورودی های جدید به مدارس، براساس آمار کسب شده از ثبت احوال مشخص و بر اساس آن نسبت به ایجاد پایگاه اقدام می شود.

به گفته قدمی، ارزیابی بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی در پایگاه های طرح سنجش نوآموزان انجام می شود، سپس پزشک معاینه کلی و واکسیناسیون نوآموزان را انجام می دهد. در نهایت پس از ارزیابی های مورد نظر و ندیدن موردی مشکوک در کودکان والدین می توانند نسبت به ثبت نام نهایی دانش آموزان اقدام کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه درباره هزینه انجام طرح سنجش اظهار کرد: به منظور انجام طرح سنجش ۳۰ هزار تومان از هر خانواده دریافت می شود، اما در صورت صلاح دید مأموران پایگاه، امکان پنج درصد تخفیف برای خانواده های کم درآمد وجود دارد.

قدمی افزود: دریافت هزینه از خانواده ها به منظور انجام طرح سنجش صرف دستمزد نیروی انسانی و سایر هزینه های جانبی می شود.

وی خاطر نشان کرد: تعداد نیروهای متخصص در هر پایگاه تعریف شده است؛ از این رو باید مبلغی برای دستمزد نیروها در نظر گرفته می شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =