خیران ۳۳۵ دستگاه کولر آبی به سیل زدگان هیرمندی اهدا کردند

زاهدان- ایرنا- معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۳۳۵ دستگاه کولر آبی توسط خیران نیک اندیش در ۱۰ روز اخیر به سیل زدگان شهرستان مرزی هیرمند اهدا شد.

سید محمد مهدی سجادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ارزش ریالی این محموله اهدایی به سیل زدگان شمال سیستان و بلوچستان ۲۲۶ میلیون و ۷۴۵ هزار تومان برآورد شده است.

وی ادامه داد: این کولرها در قالب ۲ محموله ۱۳۵ دستگاهی و ۲۰۰ دستگاهی توسط خیران نیک اندیش سراسر کشور به سیل زدگان هیرمندی اهدا شد.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: خیران نیکوکار همچنین با همکاری این نهاد ساخت هفت واحد مسکونی برای سیل زدگان هیرمندی را آغاز کرده‌اند.

وی افزود: برای ساخت این منازل بیش از یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

سجادی بیان کرد: با توجه به نیاز سیل زدگان سیستان و بلوچستان این نهاد آماده دریافت کمک‌های مردمی است.

بارندگی‌های اواخر اسفند ۹۷ و فروردین امسال در منطقه سیستان و حوضه میانی رودخانه هیرمند در افغانستان سبب جاری شدن سیلاب در شهرستان مرزی هیرمند و بروز خسارت به تعدادی از واحدهای مسکونی روستایی این شهرستان شد که سیل زدگان از سوی نهادهای امدادی به مناطق امن منتقل شده و خدمات دریافت کردند.

شهر دوستمحمد مرکز شهرستان هیرمند در ۲۴۰ کیلومتری شمال زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در همسایگی ولایت نیمروز افغانستان قرار دارد.

۷۳۱۶ **۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =