۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۲
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83371030
۰ نفر

برچسب‌ها

کتابخانه ها به باشگاه کتابخوانی چند رسانه ای تبدیل شده اند

کرمان - ایرنا - معاون مالی و اداری نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: کتابخانه ها قبلا کارکرد سنتی داشتند، اما با سیاست ها و رویکرد جدید در پنج سال گذشته، این نهاد به باشگاه کتابخوانی چند رسانه ای تبدیل شده است.

به گزارش ایرنا، اسماعیل شفاعی روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان افزود: نقش و کارکرد کتابخانه ها بنا به شرایط جامعه تغییر داشته و در حال حاضر کتابداری به عنوان یک علم در دانشگاه های کشور تحصیل می شود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف مهم نهاد کتابخانه ها توجه به حوزه کودک و نوجوان است و اگر کودک کتابخوان داشته باشیم در آینده جامعه ای کتابخوان داریم و این نهاد با بخش مستقل کودک به این امر می پردازد.

معاون مالی و اداری نهاد کتابخانه های عمومی کشور بیان کرد: سه هزار و ۴۰۰ باب کتابخانه در سراسر کشور فعالیت دارند و در دولت های یازدهم و دوازدهم دوران شکوفایی این نهاد است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی افزود: در این رویداد بزرگ و تاثیر گذارتعداد زیادی از افراد شرکت می کنند و مورد اقبال جامعه قرار گرفته است.

شفاعی با اشاره به موفقیت های استان کرمان در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد: این استان در شاخص های کتابخوانی در صدر جداول شاخص ها است.

وی همچنین با تقدیر از زحمات مدیر سابق کتابخانه ها عمومی استان کرمان برای مدیریت جدید آرزوی موفقیت کرد.

در این آیین احمد وفایی به عنوان مدیرکل کتابخانه های استان کرمان معرفی شد.

احمد وفایی پیش از این معاونت مطبوعاتی و فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان را بعهده داشت.

۷۴۳۷/ ۵۰۵۴

برچسب‌ها