نماینده پوتین: ایران درمقابل آمریکا تنها نیست

مسکو - ایرنا - نماینده رئیس جمهوری روسیه در امور افغانستان و رئیس اداره دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی و در مقابل فشارهای آمریکا علیه این کشور تنها نیست و روسیه را در کنار خود دارد.

ضمیر کابولوف روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما همبستگی خود را با ایرانی ها اعلام کرده ایم اما اگر اقدام دیوانه واری علیه ایران رخ دهد در نهایت این برعهده ولادیمیر پوتین است که موضع روسیه را اعلام کند و قطعاً روسیه موضع خواهد گرفت.

مقام روس خاطرنشان کرد: همه می دانیم که جبهه ضدایرانی وجود دارد و معتقدیم که سیاست آمریکا در مورد ایران مخرب است.

این مقام روس ادامه داد: آمریکا برخلاف ما که دوست داریم شطرنج بازی کنیم، قمار می کند و طبیعتاً نتایج آن غیر قابل پیش بینی است.

وی با بیان اینکه ایران ظرفیت های نظامی برای پاسخ دارد و ضربات این کشور قطعاً دردناک خواهد بود، افزود: مقامات فعلی واشنگتن برغم ده‌ها سال مقابله با ایران جامعه ایران را درک نمی‌کنند و یا بد درک می‌کند و نمی داند که فداکاری و جانبازی ایرانیان بسیار بیشتر از آمریکایی‌ها است.

به گفته کابولوف، ایرانی‌ها برای منافع و استقلال خود حاضر به تحمل همه نوع فشار هستند اما آمریکایی‌ها تحمل تلفات ندارند ضمن اینکه ایرانی ها در برابر هر گونه حمله آمریکا مقاومت خواهند کرد و پاسخ خواهند داد.

** هیچ مدرکی دال بر دخالت ایران در حادثه نفتکش ها وجود ندارد

وی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اتهامات آمریکا مبنی بر دست داشتن ایران در حادثه نفتکش ها نیز گفت: هیچ مدرکی دال بر دخالت ایران در این حادثه وجود ندارد و ما بارها به طرف آمریکایی اعلام کرده ایم که مدارک و اسناد خود را برای بررسی در اختیار ما قرار دهند.

کابولوف در پاسخ به این پرسش که پس از تحریم های جدید علیه ایران از سوی آمریکا آیا درهای مذاکره با این کشور بسته شده است؟، اظهار داشت: این پرسشی است که دولت ایران می تواند به آن پاسخ دهد.

وی افزود: ما بیزاری طرف ایرانی از آمریکا را درک می کنیم و احتمال بروز جنگ را هم رد نمی کنم اما بارها به آمریکا هشدار داده ایم و گفته ایم که امکان بازگشت به وضعیت عادی و گذشته وجود دارد و روسیه برای این منظور تلاش می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =