ادارت آذربایجان غربی مصرف برق خود را ۲۰ درصد کاهش دهند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: ادارات، سازمان ها و موسسات دولتی، عمومی و غیردولتی موظف به کاهش حداقل ۲۰ درصد از برق مصرفی خود در ساعات اوج بار هستند.

اکبر حسن بگلو روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به کارگیری ژنراتورهای برق موجود ادارات در ساعات اوج بار (از ساعت ۱۱ تا پایان کار اداری)، استفاده حداکثری از روشنایی طبیعی روز و خاموش کردن ۵۰ درصد از چراغ‌های موجود در طول ساعات اداری از دیگر مواردی است که مشترکان بخش اداری باید اجرایی کنند.

وی ادامه داد: همچنین طبق مصوبات سیستم‌های سرمایشی و روشنایی غیرضروری بعد از ساعات کار اداری باید کاملاً قطع و جلسات و همایش‌های اداری قبل از ساعت ۱۱ برگزار شود.

وی اظهار داشت: تغییر ساعت ادارات و دستگاه‌های دولتی تغییری در کاهش مقدار مصرف انرژی ندارد بلکه با توجه به اینکه پیک مصرف برق در کشور از ساعت ۱۲ تا ۱۶ خواهد بود، کاهش یک ساعتی کار بخش دولتی موجب کاهش مصرف شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در فصل گرما، مصرف در بخش خانگی افزایش پیدا می‌کند، گفت: برای کاهش مصرف برنامه‌هایی تدارک دیده شده و با توجه اینکه این استان منطقه غیرگرمسیری بوده مصرف ۳۰۰ کیلوواتی در یک ماه برای مشترکان استاندارد است.

حسن بگلو ادامه داد: اگر مشترکان از میزان مصرف استاندارد بالاتر روند به عنوان مشترک پرمصرف شناخته می‌شوند و اگر مشترک از این میزان مصرف کاهش داشته باشد، تشویق خواهد شد.

وی با اشاره به مشوق‌های این شرکت اعلام کرد: مشترکان برق به ازای هر کیلووات کاهش در مصرف خود ۵۲۴ ریال پاداش دریافت می‌کنند.

با افزایش دما در فصل گرما و استفاده بیش از حد از وسایل سرمایشی پرمصرف نظیر کولرهای گازی، امکان خاموشی در سطح کشور وجود دارد.

وسایل سرمایشی بیشترین استفاده برق در بین مشترکان را به خود اختصاص می‌دهند؛ طبق بررسی‌ها سالانه ۲۰ هزار مگاوات برق در این سیستم‌ها در کل کشور مصرف می‌شود که رقم بسیار زیادی است.

۹۹۱۸/‏۷۱۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha