معاون وزیر راه و شهرسازی از روستاهای سیل زده شادگان بازدید کرد

آبادان - ایرنا - معاون راه‌های فرعی و روستایی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با حضور در روستاهای سیل زده شادگان آخرین وضعیت جاده های روستایی مناطق سیل زدگان این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش ایرنا روستاهای سیل زده ابوشلوگ و صراخیه شادگان که بیشترین خسارت را در سیل فروردین ماه امسال متحمل شدند روز چهارشنبه مورد بازدید رضا اکبری معاون وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه قرار گرفتند.

اکبری در این بازدید در جریان روند ترمیم و احداث راههای روستایی شهرستان شادگان قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی در امور راهداری و حمل و نقل جاده ای پس از بازدید از مسیرهای روستایی شادگان، دریسیه بخش دارخوین، عبودی بخش خنافره، جاده بوزی گرگر، مسیر دهستان حسینی و محور سه راهی خور دورق و تعدای از روستاههای واقع در مسیرهای ذکر شده بر لزوم اهتمام ویژه برای رفع مشکلات و بهسازی راههای روستایی بازدیده شده تاکید کرد.

همچنین در نشست برگزار شده در روستای گاهن بخش مرکزی شادگان تامین ۲ دستگاه لودر ،۲ دستگاه کمپرسی، یکدستگاه آپپاش، یکدستگاه غلتک و یکدستگاه گریدر به منظور بازسازی و تعمیر جاده های روستایی موافقت شد.

طغیان رودخانه های کارون، کرخه و دز ناشی از بارش های سنگین در مناطق بالادست در فروردین ماه امسال موجب وقوع سیلاب در مناطقی از استان خوزستان و تخلیه ده ها روستا شد.

شادگان با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
طغیان رودخانه کارون و هدایت سیلاب ناشی از آن به سمت تالاب شادگان موجب آبگرفتگی تعدادی از روستاهای این شهرستان در جنوب استان خوزستان شد.

بیش از ۲۷۰ روستای خوزستان در سیل امسال به صورت کلی یا جزیی تخلیه شدند و بیش از ۴۰۰ هزار نفر در خوزستان متاثر از سیلاب شدند.
۷۱۰۴/۶۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =