۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۱
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83370969
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال ۲۸ هزار کلاس اولی وارد مدارس کردستان می شوند

سنندج - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: پیش بینی می شود برای سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ حدود ۲۸ هزار دانش آموز کلاس اولی وارد مدارس این استان شوند.

صدیقه عبداللهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای سال تحصیلی ۹۹ - ۹۸ از اول خرداد از طریق سامانه سناد در استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه ثبت نام دانش آموزان باید مطابق با آئین نامه اجرایی مدارس و آئین نامه‌های آموزشی مربوط به دوره ابتدایی انجام شود، گفت: مراجعه دانش آموزان پایه اول به پایگاه‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی توسط الزامی بوده و ثبت نام نهایی بدون نتایج سنجش‌ها ممنوع است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان افزود: نوآموزانی که در دوره پیش دبستانی در سال ۹۸ - ۹۷ مراحل مربوط به سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی را گذرانده و در سال تحصیلی جدید برای پایه اول ثبت نام می‌کنند، نیازی به سنجش مجدد ندارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط پذیرش دانش آموزان پایه اول در مدارس استان فراهم است، یادآور شد: پیش بینی می‌شود امسال ۲۸ هزار دانش آموز پایه اول در یک هزار و ۸۰۰ مدرسه و حدود ۹۰۰ کلاس درس پذیرش شوند.

عبداللهی با بیان اینکه اقدام به موقع و زودهنگام والدین برای ثبت نام دانش آموزان در جلوگیری از معطلی، ترافیک ثبت نام و بر طرف کردن مشکلات احتمالی مؤثر است، از والدین خواست برای ثبت نام فرزندان خود به نزدیکترین مدرسه محل سکونتشان مراجعه کنند.

در سال تحصیلی (۹۸ - ۹۷) ۲۹۰ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در سه هزار و ۸۰۰ مدرسه شهری و روستایی استان کردستان تحصیل کردند.
۷۳۴۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =