۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 83370963
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۰ هکتار از جنگل‌های ملی قزوین آتش گرفت

قزوین - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین گفت: ۲۰ هکتار از جنگل‌های ملی استان قزوین واقع در طارم سفلی روز چهارشنبه آتش گرفته است.

بهرام ترکاشوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه حدود ساعت ۱۰ در روستای عمبقین از توابع طارم سفلی آغاز شده و همچنان ادامه دارد

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۶۰ نفر در قالب هشت گروه برای خاموش کردن آتش به این محل اعزام شده اند، اظهار داشت: مناطق آتش گرفته در حال خاموش شدن است و هنوز از عوامل آتش نشانی کمکی درخواست نشده است.

ترکاشوند به ملی بودن جنگل های عمبقین اشاره کرد و گفت: آتش گرفتن عرصه های طبیعی به خصوص جنگل ها باعث می شود تا منابع طبیعی با خسارات های فراوانی روبرو شود.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری قزوین در خصوص آتش سوزی روز گذشته در چهار بخش قزوین نیز گفت: پس از خاموش کردن آتش برآورد دقیقی از میزان سوختگی ها انجام شد و مشخص شد که ۹۵ هکتار از مراتع استان شامل اراضی ملی و مستثنیات در آتش سوخته است.

ترکاشوند تشریح کرد: ۱۵ هکتار در روستای چیذر، ۴۰ هکتار در روستای نیارک، ۲۰ هکتار در روستای آوج قشلاق و ۲۰ هکتار مستثنیات از جمله اراضی سوخته در شب گذشته بودند.

این مسئول گفت: با توجه به گرمای شدید هوا شهروندان باید در ۲ روز تعطیلات جمعه و شنبه احتیاط های لازم را به عمل آورده و از هرگونه آتش زدن علفزارها در مراتع طبیعی خودداری کنند.

ترکاشوند خاطرنشان کرد: وزش باد به همراه گرما به عنوان مهمترین عامل در گسترش آتش سوزی در مراتع شناخته می شود و هرگونه بی احتیاطی می تواند فاجعه عظیمی به بار آورد.

امسال چندین آتش سوزی در مراتع استان قزوین به وقوع پیوسته که برخی از آنها خسارات سنگینی به این سرمایه های ملی وارد کرده است.

۹۹۲۵*۶۰۱۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =