آمادگی مشارکت بیش از ۲۶۰۰ داروخانه‌ خصوصی در بسیج ملی کنترل فشارخون

تهران- ایرنا- سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به آمادگی بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ داروخانه خصوصی برای شرکت در بسیج ملی کنترل فشارخون، گفت: حدود یکهزار داروخانه بر اساس مولفه های تعریف‌ شده سازمان غذا و دارو برای مشارکت فعال در این طرح انتخاب شدند.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان غذا و دارو، شهرام شعیبی افزود: سازمان غذا و دارو طی فراخوانی از داروخانه‌های سراسر کشور برای مشارکت در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون دعوت کرد که بر این اساس تعداد زیادی از داروخانه‌ها برای مشارکت داوطلبانه در این طرح اعلام آمادگی کردند.
وی خاطرنشان کرد: در آغاز این طرح بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ داروخانه خصوصی داوطلب مشارکت به عنوان ایستگاه اندازه‌گیری و غربالگری شرکت کردند. با توجه به اینکه ارائه خدمت در داروخانه‌ها باید تابع استانداردهای خاصی باشد، بر این اساس حدود یکهزار داروخانه در سامانه بسیج ملی کنترل فشارخون ثبت و انتخاب شدند که در حال ارائه خدمات هستند و به صورت روزانه رصد می‌شوند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: بسیج ملی کنترل فشارخون برای جلب توجه مردم به اهمیت این بیماری، شناسایی و غربالگری بیمارانی اجرا می‌شود که از بیماری خود مطلع نیستند. مردم نباید تنها به دوره اجرای این طرح اکتفا کنند بلکه پیگیری بیماران شناسایی‌شده پس از پایان پویش نیز ضروری است.
به گفته وی دانش و مهارت داروسازان در ارائه خدمت مدیریت دارودرمانی بیماران مبتلابه پرفشاری خون می‌تواند کمک بزرگی به ادامه روند این بسیج ملی باشد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =