۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۵
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83370909
۱ نفر
رونمایی از مه و خورشید

تهران- ایرنا- اولین کتاب چاپ دستی از طراحی‌های فرح اصولی با نام "مه و خورشید" در گالری شیرین رونمایی می‌شود.

مجموعه‌ای از جدیدترین طراحی‌های فرح اصولی با نام "مه و خورشید" که پیش از این در جایی نمایش داده نشده است عصر جمعه پیش رو (۷ تیر) در گالری شیرین رونمایی می شود. شاخصه اصلی کتاب آن است که تمام صفحات آن چاپ دستی روی کاغذ دست‌ساز هستند و بر هر صفحه آن امضای فرح اصولی وجود دارد.

این کتاب ۳۰ صفحه‌ای در قطع ۳۳ در ۴۳ سانتیمتر آماده و مجموعاً ۳۰ نسخه از آن منتشر شده است که در این نمایشگاه تنها ۱۰ نسخه از کتاب ارائه می‌شود.

کتاب "مه و خورشید" از مجموعه کتاب‌های دست‌ساز "آرتیست بوک" است که در چند سال گذشته توسط مازیار مصور رحمانی در تیراژ محدود منتشر شده‌اند و در آنها آثار اصل و چاپ دستی وجود دارد. پیش از این در سال ۹۵ کتاب چاپ دستی "هست و نیست" شامل برگزیده‌ای از آثار دوره‌های مختلف پرویز تناولی در تعداد ۱۰۰ نسخه ارائه شده بود که دو اثر اصل بر روی جلد و داخل متن در آن گنجانده شده بود.

هم‌زمان با رونمایی کتاب "مه و خورشید" اصل آثار موجود در کتاب نیز بر دیوار گالری به نمایش درمی‌آیند. همچنین در طبقه دیگر گالری چند تابلوی چاپ دستی از آثاری که در دهه شصت خلق شده‌اند نمایش داده می‌شود که هرکدام در ۷ نسخه به چاپ رسیده‌اند.

رونمایی کتاب "مه و خورشید" روز ۷ تیر در گالری شیرین برگزار می‌شود و نمایشگاه آثار فرح اصولی تا ۱۹ تیر در این گالری به نشانی خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۵ برپاست.

فرح اصولی (زاده ۱۳۳۲ زنجان) هنرمند نقاش معاصر ایرانی و دانش آموخته گرافیک از دانشکده هنرهای زیبا که سبک او ترکیبی از نقاشی مدرن و مینیاتور ایرانی است. آثاری از وی در موزه متروپولیتن نیویورک و موزه هنرهای معاصر تهران نگهداری می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =