بندر چابهار آماده پذیرش سرمایه گذاران بخش خصوصی است

چابهار- ایرنا- معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بندر چابهار با زیرساخت های لازم، تکمیل فاز نخست و در نظر گرفتن تخفیف ها و دیگر مزیت ها آماده پذیرش سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

محمدعلی حسن زاده روز چهارشنبه در نشست بررسی قراردادهای سرمایه گذاری در بندر چابهار اظهار داشت: قابلیت های بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور برای سرمایه گذاری بی نظیر است و این بندر علاوه بر امکاناتی نظیر ترمینال کانتینری و ترمینال چند منظوره، امکان تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی را نیز در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت دارد.

وی افزود: ساخت ترمینال مواد معدنی، ترمینال سی ان جی و ال پی جی در این بندر در دستور کار است به گونه ای که عقد قرارداد ترمینال مواد معدنی انجام شده و سایر طرح های ارائه شده در این بندر در دست بررسی است.

معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوری ادامه داد: امکان ارائه خدمات در بخش های ترانزیتی، کالاهای صادراتی و وارداتی در این بندر وجود دارد که سازمان بنادر و دریانوردی مشوق های خوبی برای سرمایه گذاری در چابهار در نظر گرفته و تخفیف های خوبی برای کالاهایی که از این مسیر جابه جا می شود مدنظر است.

وی بیان کرد: در بندر چابهار می توان امکانات موقت نگهداری کالاهای صادراتی و وارداتی را در اختیار سرمایه گذاران قرار داد.

حسن زاده گفت: در مدت زمانی که تحریم ها بر کشور حاکم بوده در بندر چابهار بیشترین جذب سرمایه گذاری را شاهد بودیم به گونه ای که سال گذشته موفق به جذب بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این بندر شدیم.

وی گفت: شرکت های سرمایه گذار طرح های خود را به صورت کارشناسی شده ارائه دهند و طرح اجرایی را به خوبی مدیریت کنند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

۳۰۴۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =