۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83370895
۰ نفر
ثبت نام در مدارس شاهد البرز بر اساس امتیاز در حال انجام است

کرج - ایرنا - رئیس اداره شاهد وامورایثارگران اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ثبت نام در مدارس شاهد البرز برای سال تحصیلی 99-98 بر اساس امتیاز بندی در این استان در حال انجام است.

قادر صفرپور روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد فرآیندی خاص دارد که برای پیش ثبت نام پایه‌های اول ابتدایی و هفتم و دهم در این مدارس فقط از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir مراجعه کرد.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها برای پیش ثبت نام ورودی پایه اول ابتدایی از اول تا ۱۷ خرداد ۹۸ فرصت داشتند، خاطرنشان کرد: در پایه اول ابتدایی یک هزار و ۲۹۷ نفر ثبت نام کردند که ۵۵۰ نفر موفق به کسب امتیاز لازم برای ثبت نام قطعی در مدارس شاهد ابتدایی شدند.
وی بیان داشت: پیش ثبت نام دانش آموزان در پایه هفتم متوسطه از اول تا ۱۴ تیرماه و پایه دهم نیز از پنجم تا ۲۱ تیرماه صورت می‌گیرد که از طریق پیامک به اولیای دانش آموزان نتیجه نهایی برای مراجعه به مدارس شاهد با همراه داشتن مدارک لازم اطلاع رسانی می‌شود.
صفرپور اعلام نتایج قطعی به اولیا ی دانش آموزان پایه هفتم ۱۵ تا ۲۰ مرداد ماه و پایه دهم را از ۲۱ تا ۳۰ مرداد ماه ۹۸ ذکر کرد.
صفرپور گفت: ثبت نام از دانش آموزان میان پایه که شامل دانش آموزان دوم تا ششم ابتدایی و متوسطه دوره اول و دوم می‌شود از یکم تا ۱۰ مرداد ماه ۹۸ در مدارس شاهد این استان انجام می‌شود.
وی اضافه کرد: لازم است والدین در زمان تعیین شده به مدارس شاهد در البرز همانند سایر نقاط کشور مراجعه کنند زیرا این زمان قابل تمدید نیست.
رئیس اداره شاهد وامورایثارگران اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: دانش آموزان مدارس شاهد در سال تحصیلی آینده در ۲۹۰ کلاس درس سازماندهی می‌شوند که مسئولیت آموزشی و تربیتی این دانش آموزان را ۷۴۱ فرهنگی با تجربه بر عهده دارند.
صفرپور به فرمان امام خمینی (ره) در زمینه تأسیس مدارس شاهد درسال ۶۵ اشاره کرد و افزود: مدارس شاهد با هدف خدمات رسانی آموزشی - تربیتی به جامعه هدف در ایران اسلامی تشکیل شد تا با تدوین و اجرای برنامه‌های ویژه دانش آموزان تحت پوشش فرآیند تعلیم و تربیت قرار گیرند.
وی تصریح کرد: مدارس شاهد به دلیل برنامه ریزی و فعالیت خاص کیفی در فرآیند تعلیم و تربیت در بین مردم جایگاه ویژه ای دارد.
وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان مدارس شاهد در نوبت صبح همانند سایر مدارس کشور طبق برنامه کلاسی روزانه تحت پوشش آموزش کیفی درسی قرار می‌گیرند و هفته‌ای ۲ روز نیز برای آنان کلاس‌های فوق برنامه فرهنگی – تربیتی به ویژه در حوزه علوم قرآنی برگزار می‌شود.
در مدارس شاهد استان البرز ۸ هزار و ۱۴۵ دانش آموزتحصیل می‌کنند.
استان البرز ۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.
۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =