۳ هزار هکتار از اراضی قیر و کارزین از ملخ پاکسازی شد

شیراز- ایرنا - سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان قیر و کارزین گفت: مدیریت ردیابی و مبارزه با ملخ صحرایی در ۳ هزار هکتار از اراضی این شهرستان با موفقیت انجام شد.

مهدی همتی چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: کار مبارزه با ملخ از سی ام اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.

وی ادامه داد: به دنبال ردیابی‌های انجام شده در اراضی شهرستان و شناسایی کانون‌های آلوده در ۱۰ منطقه طی ۸ مرحله تاکنون بیش از ۷۶۹ هکتار از عرصه‌های ملی، اراضی کشاورزی و باغی با نظارت دقیق و اجرای کامل اکیپ‌های تخصصی سمپاشی شده است.

همتی افزود: برای مبارزه به موقع با آفت ملخ صحرایی تاکنون بیش از یک هزار لیتر سم دلتامترین تأمین و در اختیار اکیپ‌های مبارزه قرار داد شده و میزان سم موجود برای مقابله با هجوم موج جدید احتمالی در حد نسبتاً مناسبی است که در صورت نیاز به مقدار سم بیشتر سریعاً از مرکز استان تأمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه در پی اقدامات انجام شده تاکنون خسارت محسوسی به اراضی زراعی و باغی شهرستان وارد نشده است، گفت: با برنامه ریزی های منسجم ابلاغی از طرف سازمان جهاد کشاورزی و مدیریت حفظ نباتات و حضور مدیر و کارشناس معین در شهرستان، مراحل مبارزه علیه آفت با قوت بیشتر ادامه یافته و منجر به دیدارهای مختلف با مقامات شهرستانی و تشکیل دومین جلسه ستاد بحران در این خصوص شده است.

همتی بیان کرد: با ظرفیت سازی های انجام شده تمام توان نیروی انسانی، ادوات سمپاشی و امکانات خودرویی سبک و سنگین دستگاه‌های دولتی مستقر در شهرستان برای مبارزه با هجوم احتمالی موج جدید ملخ صحرایی در آماده باش کامل به سر می‌برد.

قیرو کارزین به مرکزیت شهر قیر در ۱۶۹ کیلومتری جنوب غربی شیراز است.

۹۸۷۳ /‏۱۸۷۶‬