۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 1458
کد خبر: 83370870
۰ نفر
احداث گلخانه الگوی مناسب برای اشتغال جوانان مراوه تپه است

گنبدکاووس – ایرنا – فرماندارمراوه تپه در شرق استان گلستان گفت: اقدام جوانان یک روستا در احداث گلخانه تولید صیفی جات، به الگویی مناسب برای اشتغال و درآمدزایی جوانان این شهرستان تبدیل شده است.

امانگلدی ضمیر روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از گلخانه تولید صیفی جات برادران جان قربانی در روستای قرناوه از توابع بخش گلیداغ مراوه تپه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، افزود: این جوانان در قطعه زمینی به مساحت سه هزار مترمربع با احداث گلخانه و کشت دو هزار و ۵۰۰ بوته خیار و ۵۰۰ بوته گوجه فرنگی، سالانه ۵۰۰ کیلوگرم تا یک تن محصول برداشت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این اقدام برای جوانان این شهرستان در ایجاد اشتغال و درآمدزایی به الگویی مناسب تبدیل شده است، اظهارداشت: برادران جان قربانی با احداث این گلخانه، برای چهار نفر اشتغال مستقیم وبرای ۱۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده‌اند.

ضمیر ادامه داد: این پروژه با هفت میلیارد ریال هزینه به یهره برداری رسیده که چهار میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال آن از محل تسهیلات بانکی و سه میلیارد ریال دیگرآن نیز از محل آورده مجریان پروژه تأمین شده است.

وی تصریح کرد: به جز ۲۰ روز پایانی هر نیمه سال، که به کشت نهال‌ها اختصاص دارد، این جوانان مرتب مشغول برداشت محصول تولیدی خود هستند که این امر از نکات جالب توجه این پروژه است.

شهرستان مرزی مراوه تپه بابیش از ۶۲ هزارنفر جمعیت در منتهی الیه شمال شرقی استان گلستان واقع است.

/ ۱۸۶۰/ ۷۴۷۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =