سومین عملیات اهدای عضو بین استانی با موفقیت انجام شد

تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: عملیات اهدای عضو بین استانی با مدیریت اورژانس کشور و همکاری مرکز مدیریت وزارت بهداشت برای سومین بار در کشور با موفقیت انجام شد.

به گزارش وزارت بهداشت، مهدی شادنوش روز چهارشنبه درباره سومین عملیات اهدای عضو بین استانی که روز گذشته انجام شد، افزود: این عملیات حساس از ساعت ۷ بامداد روز سه شنبه آغاز شده و قلب یک نوجوان ۱۶ ساله اهل لاهیجان که بر اثر تصادف با موتورسیکلت دچار حادثه شده بود با تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده از بدن خارج شد و در کمتر از یک ساعت به تهران منتقل شد تا در سینه دختری ۱۲ ساله که مبتلا به نارسایی قلبی بود جای گیرد.
وی ادامه داد: پس از برداشت قلب در رشت بلافاصله قلب پیوندی با فالکون اورژانس به تهران منتقل شد و با بالگرد مستقر در فرودگاه مهرآباد به بیمارستان رجایی تهران رسید و در نهایت عمل انتقال قلب با موفقیت به انجام رسید.

شادنوش بیان کرد: همچنین کبد این فرد در شیراز و کلیه‌ها در شهر رشت به دیگر بیماران نیازمند پیوند زده شد.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت اظهار داشت: عملیات انتقال این عضو پیوندی با تلاش اداره پیوند وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور از رشت به تهران صورت گرفت.

پیش از این نیز دو مرتبه عملیات پیوند عضو بین استانی، یک مرتبه از یزد به تهران و یک مرتبه هم از رشت به تهران در کشور انجام شده است و این انتقال سومین عملیات موفقیت آمیز پیوند بین استانی از رشت به تهران و به صورت هوایی محسوب می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =