۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۴
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83370771
۱ نفر

برچسب‌ها

هوای همدان خنک می شود

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تا پنج روز آینده دمای بیشینه (روزانه) استان هر روز حدود یک درجه سانتیگراد کاهش می یابد و در طول روز هوا کمی خنک تر می شود.

محمدحسن باقری شکیب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به نقشه های ماهواره ای آسمان استان تا ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد ملایم پیش بینی می شود که در ساعات بعد از ظهر میزان سرعت باد و غبار محلی افزایش می یابد.

وی اظهار داشت: در بعد از ظهر روزهای جمعه و شنبه، سرعت باد به طور نسبی شدید می شود و ممکن است تا ۵۵ کیلومتر در ساعت نیز برسد.

باقری شکیب عنوان کرد: با توجه به بارش های خوب در فصل بهار پوشش گیاهی خوبی در همدان رشد کرد، حالا این پوشش گیاهی خشک شده و ممکن است در روزهای گرم آتش بگیرد.

وی توصیه کرد: به منظور جلوگیری از آتش سوزی در مراتع خشک شده، مردم از ایجاد آتش و انداختن ته سیگار در این مراتع خودداری کنند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۳۹ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و بهار با ۱۱ درجه سانتیگراد به عنوان خنک‌ترین شهرهای استان ثبت شده‌اند.

وی ادامه داد: کمینه دمای هوای همدان ۱۴ درجه سانتیگراد و بیشینه دمای این شهر ۳۷ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

۹۹۰۴/‏۲۰۸۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =