۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۴
کد خبرنگار: 2098
کد خبر: 83370757
۰ نفر
۳۲ هزار تن گندم تضمینی در تربت جام خریداری شد

مشهد- ایرنا- معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت جام گفت: از آغاز خرید تضمینی گندم تاکنون ۳۲ هزار تن از این محصول از کشاورزان در این شهرستان خریداری شده است.

علی ممیزی روز چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت محصول افزون بر ۴۵ هزار تن گندم از کشاورزان در تربت جام خریداری شود.

وی حجم نیاز سالانه تربت جام را به گندم ۳۰ هزار تن گندم اعلام و بیان کرد: ۱۰۰ درصد این میزان از داخل شهرستان تأمین می‌شود.

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت جام گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی و بارندگی‌های به موقع و مناسب در سال زراعی جاری انتظار می‌رود در فصل برداشت این محصول در تربت جام بیش از ۶۰ هزار تن گندم تولید شود که نسبت به سال زراعی گذشته ۱۵ درصد افزایش را در پی خواهد داشت.

ممیزی افزود: ۱۵ هزار تن بقیه گندم باقیمانده نزد کشاورزان یا توسط کشاورزان به عنوان گندم بذری برای تولید دوباره گندم در سال آینده استفاده می شود یا به افراد و مراکز دیگری غیر از مراکز خرید تضمینی گندم فروخته می شود.

او شمار فعالان عرصه کشت و تولید گندم در تربت جام را هشت هزار بهره بردار ذکر و بیان کرد: این شهرستان با سطح ۱۱ هزار و ۸۰۰ هکتار زمین زیر کشت گندم رتبه نخست استان را به لحاظ سطح زیر کشت و میزان تولید دارد.

معاون فنی و اجرایی جهاد کشاورزی تربت جام گفت: در سال زراعی جاری با هدف تولید محصول بهتر و افزایش بازده غلات، هشت هزار تن انواع کودهای شیمیایی بین کشاورزان تربت جامی توزیع شد.

ممیزی از پرداخت ۱۰۰ درصد مطالبات گندمکاران این شهرستان تا تاریخ ۲۸ خرداد ماه سال جاری خبر داد و افزود: مطالبات کشاورزانی که گندم آنها از این تاریخ به بعد تحویل داده شده است در نوبت پرداخت قرار دارد.

در حال حاضر دو مرکز خرید گندم با ظرفیت ۷۰ هزار تن در شهرستان تربت جام فعال است.

شهرستان تربت جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد با ۴۵ هزار هکتار کشتزار افزون بر ۱۱ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی دارد و اشتغال ۶۵ درصد جمعیت این شهرستان در حوزه کشاورزی و دامپروی است.

۷۴۹۴/‏۱۹۲۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =