۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 2173
کد خبر: 83370747
۰ نفر
۲۰ ساله‌ای که ۲۰ دقیقه مرد و زنده شد

تهران- ایرنا- یک پسر ۲۰ ساله آمریکایی که دچار برق گرفتگی شده بود، ۲۰ دقیقه مرد و زنده شد و این حادثه هیچ تاثیری بر عملکرد مغز وی نداشت.

«مایکل ترویت» اهل لیوونیا در ایالت میشیگان آمریکا مشغول حمل یک نردبان فلزی بود که این ابزار به سیم برق برخورد کرد و دچار برق گرفتگی شد. ۴ دقیقه طول کشید تا نیروهای امدادی به محل رسیدند و در این زمان احتمال زنده ماندن او بسیار کم بود زیرا قلب او از کار افتاده بود. حتی تلاش پزشکان در بیمارستان برای احیای قلب این پسر ۲۰ ساله موفق نبود. اما مایکل پس از ۲۰ دقیقه ناگهان دوباره زنده شد و جالب اینجاست که این حادثه هیچ تاثیری بر مغز او نداشت و مایکل فقط حس لامسه انگشتان پای خود را از دست داده است.

او چیزی از حادثه به یاد نمی‌آورد و به گفته خودش مشغول راه رفتن بود که ناگهان خود را روی تخت بیمارستان و در محاصره پزشکان می‌بیند.

«باربارا اسمیت» مدیر یکی از بخش‌های بیمارستان بومونت که مایکل به آنجا منتقل شده است، می‌گوید: در کمتر از ۵ دقیقه سلول‌های مغز به دلیل کمبود اکسیژن می میرند. احیای مایکل پس از ۲۰ دقیقه واقعاً معجزه است. جالب آنکه مغز او کار می‌کند. این حادثه بر اهمیت انجام فوری و مداوم عملیات احیای قلبی ریوی برای حرکت دادن خون اکسیژن دار به مغز تاکید دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =