۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83370712
۰ نفر

برچسب‌ها

قوانین کار در کشور اصلاح شود

کرمان_ ایرنا_ معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نیازمند نهضت مهارت آموزی و اصلاح قوانین کار در کشور هستیم گفت: این مهم باید به عنوان اولویت‌های اساسی پیگیری شود.

به گزارش ایرنا، میرهادی قره سید رومیانی روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات کارگری استان کرمان با اشاره به تقدیر ۱۹۶ نماینده مجلس شورای اسلامی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای سیاستگذاری‌های خوب اخیر در حوزه کار و رفاه اجتماعی افزود: شفافیت و مبارزه با فساد به عنوان ۲ محور سیاستی وزیر کار ارزشمند و نیاز ضروری کشور است.
وی با بیان اینکه امروزه نیازمند یک نهضت مهارت آموزی در سطح کشور هستیم افزود: وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی این نهضت را به عنوان یک سیاست و وظیفه اصلی خود پیگیری می‌کند.
معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه قوانین کار در کشور باید اصلاح شود تصریح کرد: اصلاح اساسی در حوزه قوانین کارگری به دلیل فشارهای مختلف تاکنون نتیجه‌ای نداشته و این در حالیست که اصلاح این قوانین به نفع کل جامعه است.

رومیانی با اشاره به اینکه مطالبات متعددی در حوزه جامعه کارگری استان کرمان وجود دارد گفت: از نگاه اقتصادی و سیاسی و امنیتی، پیگیری مطالبات جامعه کارگری یکی از وظایف اصلی دولت و وزارت کار است و تلاش می‌شود با توجه به داشته‌های کنونی به این مطالبات پاسخ داده شود.
وی ادامه داد: دولت برای پیگیری حقوق کارگران برنامه‌های جدی دارد و حتی برای افزایش ۳۶.۵ درصدی حقوق کارگران جلسه‌ای ۱۳ ساعته داشته ایم.
جلسه بررسی مسائل کارگری استان امروز چهارشنبه با حضور میرهادی قره سید رومیانی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها و نصراله بازوند معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس، محسن دلبری مدیر کل امور استان‌ها و حسن معتمدی مدیر کل امور مالی و ذیحساب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد صادق بصیری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، محمدجواد عسکری مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد و جمع زیادی از نمایندگان جامعه کارگری استان در سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد.

۹۸۹۵/ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =