۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۶
کد خبرنگار: 821
کد خبر: 83370709
۰ نفر
مقام اندونزیایی: ایران هراسی آمریکا بی اهمیت است

تهران- ایرنا- نورحیاتی علی اسقاف رئیس نهاد همکاری بین المجالس پارلمان اندونزی در دیدار ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی ضمن رد هر گونه ایران هراسی گفت:: با شناختی که از ایرانیان دارد، ایران هراسی که توسط امریکا هدایت میشود بی اهمیت است و انسانها فارغ از هرگونه نژاد و مذهب و رنگ، با یکدیگر برابرند. ایرانیان در طول سالهای گذشته خیلی سریع پیشرفت کردند و می توانند در وضعیت کنونی نیز خود را ارتقا دهند و به خوبی بر شرایط موجود غلبه کنند.

به گزارش روز چهارشنبه سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا، سفیر جمهوری اسلامی ایران با خانم نور حیاتی رئیس نهاد همکاری بین المجالس پارلمان اندونزی دیدار و در این دیدار پیرامون توسعه روابط فیمابین، همکاری‌های پارلمانی و تحولات منطقه‌ای و جهانی مذاکره کرد.

محمدی ضمن اشاره به تحولات روابط دوجانبه و مناسبات دوستانه بین پارلمان‌های دو کشور، به ضرورت ایفای نقش آنها در حل و فصل موضوعات بین المللی پرداخته وبا قدردانی از حمایت‌های اندونزی از ایران در مجامع بین المللی و موضع گیری های مشترک در ارتباط با مسائل منطقه‌ای و بین المللی، بر گسترش و ادامه همکاری‌ها در موضوعاتی از قبیل مبارزه با تروریسم، صلح و امنیت جهانی و مساله فلسطین تاکید کرد.

سفیر ایران در ادامه با مرور تحولات مربوط به ایران و منطقه خاورمیانه و خلیج فارس اضافه کرد: آمریکا با خروج یکجانبه از برجام و اعمال تحریم‌های گوناگون؛ تلاش برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران و ایران هراسی به ترور اقتصادی ملت ایران می‌پردازد و اخیراً با ارسال پهپاد جاسوسی، به حریم هوایی ایران تجاوز کرده و قوانین بین المللی را نقض نمود، که البته با هوشمندی و توانایی ایرانیان این هواپیمای بدون سرنشین منهدم شد، این حجم از دشمنی آمریکا علیه ایران خلاف موازین حقوق بشری است و ایران بدنبال پیگیری حقوقی این تجاوز می‌باشد.

محمدی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان حفظ امنیت و ثبات بین المللی بویژه در منطقه خلیج فارس که گذرگاه حیاتی انرژی مورد نیاز جهان بوده، می‌باشد. این برای ما مهم است و ما هر گونه اقدامی که صلح و ثبات بین المللی را به خطر بیندازد، محکوم می‌کنیم و خواهان جنگ نیستیم، اما از خود دفاع می‌کنیم.

خانم نور حیاتی علی اسقاف رئیس نهاد همکاری بین المجالس پارلمان اندونزی نیز در این دیدار ضمن تأیید ارتباط خوب و دوستانه مجالس دو کشور بر گسترش همکاری‌ها در موضوعات مهم بشردوستانه، فلسطین، حقوق اقلیت‌های اسلامی و مبارزه با تروریسم و حتی همکاری در زمینه مقابله با اثرات سو تغییرات آب و هوایی تاکید کرده و در خصوص اقدامات ضد ایرانی ترامپ عنوان گفت: با شناختی که از ایرانیان دارد، ایران هراسی که توسط آمریکا هدایت می‌شود بی اهمیت است و انسان‌ها فارغ از هرگونه نژاد و مذهب و رنگ، با یکدیگر برابرند.

وی افزود: ایرانیان در طول سال‌های گذشته خیلی سریع پیشرفت کردند و می‌توانند در وضعیت کنونی نیز خود را ارتقا دهند و به خوبی بر شرایط موجود غلبه کنند.

در پایان هر دو طرف نسبت به استمرار روابط پارلمانی و گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف اظهار امیدواری کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =