رئیس بهزیستی: آمار آسیب‌ های اجتماعی در مراغه کاهش یافت

مراغه - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی مراغه گفت: بر اساس آمار موجود، در سه ماهه اول امسال آمار آسیب‌ های اجتماعی ثبت شده در فوریت‌های اجتماعی شهرستان کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

شهین صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آسیب های اجتماعی مثل همسر آزاری ۱۳ مورد ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۳ مورد بوده کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

وی ادامه داد: طلاق از ۲۶ مورد در سه ماهه اول سال گذشته به نصف این میزان و ۱۳ مورد و اختلافات خانوادگی ثبت شده از ۲۳ مورد به ۱۷ مورد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: در سه ماهه اول سال گذشته، ۲ مورد فرار از منزل، یک مورد کودک خیابانی، سه مورد کودک آزاری و ۲ مورد زنان آسیب دیده ثبت شده بود این در حالی است که خوشبختانه از ابتدای سال جاری تاکنون موردی از کودک آزاری، خودکشی، فرار از منزل و سالمند آزاری در این شهرستان در فوریت‌های اجتماعی به ثبت نرسیده است.

صادقی افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون نیز بیش از ۱۰۰ مورد مشاوره از طریق اورژانس اجتماعی به خانواده‌ها در زمینه آسیب های اجتماعی ارائه شده است.

وی با تاکید بر نقش مشاوره در کاهش معضلات اجتماعی اضافه کرد: بهره گیری از روانشناسان و کارشناسان اجتماعی می‌تواند زمینه ساز کاهش مشکلات درون خانواده‌ها و جامعه شود که اورژانس اجتماعی ۱۲۳ نقش مؤثری در این زمینه ایفا می‌کند.

به گزارش ایرنا، هم اکنون حدود ۱۵ هزار نفر از خدمات اجتماعی و حمایتی بهزیستی در مراغه برخوردار هستند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/‌۷۴۸۷

اخبار مرتبط