۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۷
کد خبرنگار: 982
کد خبر: 83370658
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوا در استان مرکزی تا ۵ درجه کاهش می یابد

اراک - ایرنا - مسئول اداره پیش بینی هواشناسی استان مرکزی گفت: بر اساس نقشه های پیش یابی هوا، درجه حرارت در مناطق مختلف این استان روزهای پایانی هفته جاری تا ۵ درجه کاهش می باید.

«رضا مرادی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در روزهای پایانی هفته به دلیل تضعیف توده پرارتفاع جنب حاره، دمای هوا به تدریج بین ۴ تا ۵ درجه در این استان کمتر شده و مردم این خطه روزهای خنک‌تری را پیش رو دارند.

وی توضیح داد: وزش باد از عصر روز چهارشنبه در مناطق بیابانی مرکزی کشور پیش بینی شده که با خود خیزش گرد و غبار را به همراه دارد و این توره ریزگرد به سمت استان مرکزی حرکت می کند.

مسئول پیش بینی هواشناسی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پیش بینی شده که از بامداد پنجشنبه غلظت گرد و غبار در هوای مناطق مختلف استان افزایش محسوسی داشته باشد.

مرادی ادامه داد: روزهای جمعه تا یکشنبه نیز سرعت وزش باد به ویژه در عصرها در استان مرکزی افزایش می یابد که این مسئله بستر تولید کانون های غبار محلی را در مناطق مستعد استانی به دنبال دارد.

وی توضیح داد: گرمای هوا روز سه شنبه در استان مرکزی با رشد بالایی همراه بود به طوری که گرمترین شهر استان در عصر دیروز شهرستان ساوه با حدود ۴۲ درجه سانتیگراد گزارش شده و دمای هوا در اراک نیز به مرز ۴۰ درجه رسید.

بیشینه هوای اراک در روز سه شنبه ۳۹ و ۶ درجه سانتیگراد و کمینه آن ۱۸ و هشت دهم درجه بوده است.

۶۰۱۳/‏