حقوق بازنشستگان فولاد بروزرسانی می‌شود

کرمان - ایرنا - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان مطالبات قطعی صندوق بازنشستگی فولاد کشور از دولت است گفت: این صندوق امکان تعهدات در حوزه به روز شدن دستمزدها و ارائه خدمات در بالاترین سطح بیمه ای را برای بازنشستگان دارد.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات صنعت فولاد افزود: ارائه خدمات درمانی طبق آئین نامه فولاد و به روز رسانی حقوق‌ها ۲ سرفصل اساسی در حوزه بازنشستگان فولاد کشور است.
وی با اشاره به اینکه مشکلات متعددی در حوزه بازنشستگان فولاد طی سال‌های اخیر وجود داشته است اظهار داشت: ثروتمندترین صندوق بازنشستگی در کشور که ذیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مجموعه‌هاست، صندوق فولاد کشور است.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دارایی‌های صندوق فولاد بخشی از مطالبات دولت است که باید به فریاد بازنشستگان برسد تصریح کرد: اگر دارایی نداشتند مطالبه نمی‌شد در حالی که صندوق هیچ مشکلی ندارد.
پورابراهیمی با بیان اینکه بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان مطالبات قطعی صندوق فولاد از دولت است افزود: سوده سپرده ناشی از این مطالبات ۶ هزار میلیارد تومان است که می‌تواند کل تعهدات این بازنشستگان را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه صندوق فولاد تنها مشکل تصمیم گیری در زمینه مطالبات و مدیریت دارد تصریح کرد: تعهداتی که مربوط به حقوق و دستمزد بارنشستگان فولاد است باید به روز و حقوق‌ها براساس احکام جدید لحاظ شود.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: دومین مطالبه بازنشستگان فولاد ارائه خدمات بیمه‌ای به شکل مطلوب است و امروز باید خدمات درمانی به این بازنشستگان به بهترین شکل ارائه شود.
وی خواستار تحقق این ۲ مطالبه برای کل بازنشستگان فولاد کشور شد و تصریح کرد: بخش مهمی از مطالبات فولاد وصول شده که می‌توان در حوزه خدمات بیمه‌ای ارائه شود.
نشست بررسی مسائل و مشکلات بازنشستگان فولاد استان کرمان امروز (چهارشنبه) با حضور میرهادی قره سید رومیانی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل امور استان‌های وزارتخانه، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، مدیرکل امور مالی و ذیحساب وزارتخانه و جمعی از مسئولان استان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.
۹۸۹۵/‏۳۰۲۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =