آموزش های مهارتی به ۴۰۰ معتاد بهبود یافته گنبدی ارا ئه می شود

گنبدکاووس - ایرنا - رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گنبدکاووس در شرق گلستان گفت: امسال اجرای ۲۱ هزار نفر ساعت آموزش برای حدود ۴۰۰ معتاد بهبود یافته در این شهرستان پیش بینی شده است.

محمدرضا ملکان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آموزش‌ها در حوزه زندان، کمپ‌ها و مراکز ترک اعتیاد زیر پوشش بهزیستی و شبکه بهداشت گنبد کاووس اجرا می‌شود که باتوجه به درخواست این حوزه ها بیشترین آموزش ها برای مردان در رشته های تاسیسات، برق، تعمیر موتورسیکلت و جوشکاری و برای زنان در رشته های مرتبط با کشاورزی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: سال گذشته تعهد مرکز فنی و حرفه‌ای گنبد در رابطه با آموزش معتادان بهبود یافته ۱۰ هزار نفر ساعت بود که بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر ساعت آموزش ارائه شد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبد کاووس گفت: مرکز فنی و حرفه‌ای دو منظوره دولتی برادران و ۶۱ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای بخش خصوصی در این شهرستان فعال است و مرکز فنی و حرفه‌ای دولتی خواهران نیز در دست ساخت قرار دارد.

ملکان ادامه داد: سال گذشته بیش از ۶۰۰ هزار نفر ساعت آموزش در بخش دولتی و ۷۰۳ هزار نفر ساعت آموزش در مراکز فنی و حرفه‌ای بخش خصوصی به علاقه مندان ارائه شد.

وی گفت: معمولاً ۳۰ درصد آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در گنبدکاووس برای زنان اجرا می‌شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس با تاکید بر اطلاع رسانی از فعالیت‌های آموزشی این مجموعه افزود: بسیاری از مردم با این مرکز و اینکه حدود ۹۰ درصد از مهارت آموزان می‌توانند پس از آموزش‌ها وارد بازار کار شده و یا از تسهیلات دولتی با کارمزد پایین برای راه اندازی کسب و کار برای خود بهره مند شوند، آشنایی ندارند.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
۳۰۴۲/‌۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =