۴۰ سال برپایی نماز جمعه از  افتخارات نظام است

مشهد- ایرنا- رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در مشهد گفت :برپایی ۴۰ سال نماز جمعه در اقصی نقاط کشور از برکات و افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام محمد جواد علی اکبری در مراسم تجلیل و معارفه مدیران سابق و جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در خراسان رضوی افزود: در بحث اهمیت نماز جمعه همین بس که امام راحل فرمودند اگر انقلاب اسلامی برای ملت ایران هیچ دستاوردی غیر از نماز جمعه نداشته باشد همین کفایت می‌کند.

وی ادامه داد: اینکه انقلاب اسلامی به رغم همه فراز و فرودها و دسیسه‌های دشمنان وارد چله دوم عمر پربرکت خود شده است یک معجزه الهی است و این عطیه الهی برکات بسیاری از جمله برپایی نماز جمعه را برای جامعه ما به همراه داشته است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت: به برکت نماز جمعه انسجام ملی و انقلابی نظام حفظ شد، صدای انقلاب به گوش جهانیان رسید، حوزه‌های علمیه رونق پیدا کرد، همه شهرها دارای امام جمعه شد، فتنه‌های دشمنان خاموش شد و به برکت نماز جمعه عمران و آبادانی به اقصی نقاط مناطق محروم کشور راه یافت.

علی اکبری افزود: باید در حفظ و ارتقای کیفیت نماز جمعه که عطیه ای الهی است بکوشیم تا انقلاب با آرمانهای والایش در چله دوم به راه خودش با موفقیت ادامه دهد و بدانیم که همه برکات نماز جمعه به دلیل فیض وجود پر برکت ولی فقیه عالم و آگاه محقق شده است.

وی ادامه داد: امروز ایران اسلامی اقتدار خود را به رخ جهانیان می‌کشد و با توجه به موفقیت نظام در عرصه‌های بین المللی و در هم پیچیده شدن طومار دسیسه‌های استکبار، انشاء الله با تدابیر خردمندانه رهبر معظم انقلاب مشکلات موجود جامعه نیز حل خواهد شد.

او ابراز امیدواری کرد با توجه به پیام قاطع مقام معظم رهبری در ملاقات با نخست وزیر ژاپن درباره آمریکا و سرنگونگی پهپاد جاسوسی آمریکا اتفاقات خوبی برای ملت عظیم الشان ایران رخ دهد.

در این مراسم آیت الله سید احمد علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد نیز در سخنانی از خدمات حجت الاسلام ابراهیم معادی قدردانی و تشکر کرد و افزود: ایشان با حدود ۱۵ سال خدمت در این پست منشا بسیاری از خدمات و برکات نظیر احداث و ساماندهی مصلی‌ها، منازل امامان جمعه و تجهیز دفاتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان بوده است در حالی که تا قبل از ایشان شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خراسان رضوی در یک اتاق حسینیه شاهرودی‌ها استقرار داشت و حل بسیاری از مشکلات بر زمین مانده بود.

در ادامه این مراسم از خدمات حجت الاسلام ابراهیم معادی تکریم و تجلیل شد و حجت الاسلام محمد حسین ایزدی به عنوان مدیر جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه خراسان رضوی معرفی شد.

۶۰۷۰/‏۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =