همدلی و همفکری کشورهای آسیایی درباره مسائل منطقه ضروری است

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: همدلی و هم فکری کشورهای آسیایی و بویژه مهمانان نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در اصفهان درباره مسائل منطقه‌ای در برهه حساس کنونی یک ضرورت انکار ناپذیر است.

عباس رضایی روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی در هتل کوثر اصفهان افزود: برگزاری این نشست فرصت مغتنمی برای تبادل نظر درباره مسائل و موضوع‌های مهم منطقه‌ای و بین المللی است.

وی ادامه داد: ایران با پایبندی کامل و احترام به همه تعهدها و مسوولیت‌های بین المللی و با اتکا به خدا و پشتوانه عظیم مردمی و تحت رهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب در تعامل با کشورهای آسیایی و منطقه، راهبرد اصلی خود را در تنش زدایی و توسعه صلح به کار می‌بندد که بارها راستی آزمایی آن به تایید سازمان‌های ناظر بین المللی رسیده است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: اشتراک‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و گردشگری کشورهای منطقه و آسیا زمینه تعامل همکاری را بر پایه جلسه‌های از این قبیل فراهم می‌کند.

رضایی با بیان اینکه پدیده‌های جهانی شدن و فضای مجازی، مرزهای جغرافیایی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ملت‌ها را در هم نوردیده است، افزود: در این برهه ضرورت بسترسازی و حفظ حریم و موجودیت میراث کشورهای آسیایی و دوست بیش از پیش اشکار می‌شود.

وی برگزاری نشست مذکور را گواه خلاقیت و شکوه ایران دانست و تاکید کرد: این فرصت طلایی می‌تواند بیش از پیش ظرفیت و گنجینه‌های پنهان ایران اسلامی و اصفهان را در توسعه روابط بین المللی فراهم کند.

نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی روز چهارشنبه با حضور نمایندگانی از ۲۰ کشور در هتل کوثر اصفهان آغاز شد.

مجمع مجالس آسیایی به عنوان بزرگ‌ترین مجمع بعد از IPU که بین المجالس جهانی است، در سطح منطقه‌ای و قاره‌ای است که ۵۶ پارلمان را پوشش می‌دهد و از میان آنها ۴۲ کشور به صورت عضو دائم و ۱۴ کشور عضو ناظر هستند.

این نشست با حضور نمایندگانی از کشورهای آسیایی مانند ایران، افغانستان، بنگلادش، کامبوج، قبرس، اندونزی، عراق، اردن، لبنان، پاکستان، سوریه، ترکیه، ویتنام و قطر تا فردا پنجشنبه در اصفهان ادامه دارد.

۶۰۲۲ / ‏‬ ۳۰۱۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =