۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۳
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83370522
۰ نفر

برچسب‌ها

گاز طبیعی جایگزین ۲۹ میلیون لیتر سوخت مایع در کردستان شد

سنندج – ایرنا – مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: تاکنون ۳۲۶ واحد صنعتی در این استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده و از این طریق ۲۹ میلیون لیتر در مصرف سوخت مایع صرفه جویی شده است.

احمد فعله گری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد واحد صنعتی تا پایان خرداد امسال با اجرای ۱۴۴ کیلومتر خط لوله به گاز طبیعی متصل شدند.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه شورای اقتصاد واحدهای صنعتی که سه سال از سوخت مایع استفاده کرده باشند می‌توانند گاز طبیعی را جایگزین این سوخت فسیلی کنند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه در قالب این طرح ۴۲۵ واحد صنعتی در استان شناسایی شده است، یادآور شد: این تعداد واحد صنعتی سالانه ۴۳ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر سوخت مایع مصرف می‌کردند.

فعله گری رونق صنعت را نشانه توسعه هر استان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۲ هزار و ۱۸۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ، نیروگاه سیکل ترکیبی تولید برق در سنندج و ۵۲ جایگاه سوخت رسانی گازرسانی به شبکه توزیع شرکت گاز متصل شده است.

وی به افزایش تقاضا برای استفاده از گاز طبیعی در استان اشاره کرد و افزود: عوامل جمعیتی، جایگزینی گاز طبیعی به جای سوخت‌های مایع برای گرمایش، تولید برق، توسعه مجتمع‌های پتروشیمی و صنایع انرژی بر باعث شده سطح تقاضا برای مصرف گاز طبیعی افزایش یابد.

در حال حاضر یک هزار و ۱۷۳ روستای استان کردستان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند و شرکت گاز کردستان ۵۱۸ هزار و ۳۵۹ مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی دارد.

ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری و روستایی این استان به ترتیب ۹۹،۹ و ۸۷،۵ درصد است و در مجموع حدود یک میلیون و ۵۴۰ هزار نفر جمعیت استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند.

۷۳۵۵ / ‏‬ ۳۰۳۴ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =