رویکرد دولت تدبیر و امید اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر است

ساری-ایرنا- استاندار مازندران گفت: دولت تدبیر و امید از سال ۱۳۹۲ تاکنون رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر با بهره گیری از ظرفیت گروه های مرجع اجتماعی به ویژه تشکل های مردم نهاد، فعالان اجتماعی و خیران و جلب بیشتر مشارکت های مردم در مبارزه با این آسیب اجتماعی را به عنوان اولویت خود اجرایی کرده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان امروز چهارشنبه به مناسبت ۲۶ ژوئن برابر با پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در پیامی نوشت: گسترش مصرف انواع مواد مخدر بصورت یک جریان مخرب در محدود کردن روابط خانوادگی، افزایش خشونت در خانواده، افت سطح فرهنگی جامعه، گسترش طلاق و کاهش ازدواج، عدم احساس مسئولیت، سرقت، قتل و… درآمده است و مبارزه با این پدیده شوم یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران طی ۴ دهه علیرغم اینکه خود یکی از قربانیان این پدیده بوده است، در سایه آموزه های دینی و با تأسی از رهنمودهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مقابله با شیوع این پدیده را در دستور کار قرار داده است.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران در این پیام یادآورشد: جمهوری اسلامی با تقدیم هزاران شهید والامقام و جانباز سرافراز در این راه، نقش بی نظیری را در مسیر مقابله با فراگیرتر شدن قاچاق و سوء مصرف مواد مخدر ایفا نموده و در منطقه و عرصه های بین المللی این رسالت را به شایستگی انجام داده است.

حسین زادگان با اشاره به ۲۶ ژوئن مصادف با ۵ تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، فرصت مغتنمی برای بازنگری در برنامه ها واقدامات انجام شده در این حوزه و نیز یافتن راهکارهای اثر بخش در پیکار مستمر با این معضل بزرگ اجتماعی دانست و همه دستگاه های متولی بویژه رسانه ها، رسانه ملی و دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و تبلیغی، باید با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، جامعه و بویژه جوانان را از آثار بسیار مخرب و ویران کننده این پدیده شوم آگاه سازند.

استاندار مازندران مقابله با عرضه و توزیع مواد مخدر و نیز تقویت و گسترش فعالیت های فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در نقاط و کانون های هدف از جمله مدارس، دانشگاه ها، محیط های کار و خانواده تاکید کرد.

۶۹۸۲/‏۱۸۹۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =