۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83370429
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ طرح اشتغال برای مددجویان نهبندان اجرا شد

بیرجند - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) نهبندان گفت: ۲۵ طرح اشتغال با پرداخت ۸۴۵ میلیون تومان تسهیلات در سه ماه نخست امسال برای مددجویان این شهرستان اجرا شد.

علیرضا هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد، ۶ طرح با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان از محل منابع بانکی و ۱۹ طرح با ۶۹۵ میلیون تومان تسهیلات توسعه روستایی بوده است.

وی گفت: این طرح ها در زمینه های کشاورزی، صنایع دستی، خدمات، قالیبافی، حوله بافی و پرورش طیور اجرا و برای بیش از ۲۶ مددجو شغل ایجاد شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان نهبندان بیان کرد: برای جلوگیری از هدررفت منابع، طرح های اجرا شده به مدت پنج سال تحت نظارت کمیته امداد هستند و ماهانه به صورت میانگین از ۱۰۰ طرح اجرا شده بازدید می شود.

وی گفت: مجریان طرح های اشتغال شهرستان برای اجرای هرچه موفق طرح ها به صورت مستمر آموزش های فنی و حرفه ای را توسط کمیته امداد فرا می گیرند.

هاشمی با بیان اینکه اکنون ۲۵۰ سبد غذایی با کمک خیرین بین مددجویان شهرستان نهبندان در حال توزیع است اضافه کرد: ارزش هر سبد غذایی ۱۷۰ هزار تومان و شامل برنج، گوشت و روغن است.

شهرستان نهبندان با ۲۶ هزار کیلومترمربع مساحت از شمال و غرب به شهرستان بیرجند، از جنوب به استان های سیستان و بلوچستان و کرمان و از شرق به افغانستان و شهر زابل محدود می شود.

۷۵۵۶*۳۰۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =