کاربران حمل و نقل دانش آموزی در سامانه سپند ثبت نام کنند

بیرجند- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: ثبت نام تمامی کاربران مرتبط با حمل و نقل دانش آموزی در سامانه پایش دانش آموزی ( سپند) الزامی است. 

یدالله غلامپور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای ساماندهی به امر حمل و نقل دانش آموزان مدارس، سامانه پایش دانش آموزی (سپند) با همکاری وزارتخانه های کشور، آموزش و پرورش و راه و شهرسازی در سال ۹۷ تهیه و طراحی شده است.

وی اظهار داشت: بنا به ابلاغیه وزارت کشور تمامی کاربران در امر حمل و نقل دانش آموزی اعم از شهرداری، آموزش و پرورش، شرکت های حمل و نقل درون شهری، مدارس، رانندگان و اولیای دانش آموزان متقاضی سرویس، باید در این سامانه ثبت نام کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند از مزایای این سامانه را افزایش امنیت و ایمنی دانش آموزان، ایجاد حس آسودگی خاطر والدین با رصد زمان و مسیر رفت و برگشت فرزند خود در اپلیکیشن سپند، هویت سازی و متمایز کردن رانندگان سرویس مدارس از سایر رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی، سهولت در ثبت درخواست سرویس مدرسه توسط مدارس و اولیا و تخصیص سرویس عنوان کرد.

وی گفت: اپلیکیشن این سامانه در سایت بازار موجود و قابل نصب است و همچنین از طریق آدرس www.irtusepand.ir کاربران می توانند اقدام به ثبت نام و از سامانه استفاده کنند.

غلامپور یادآور شد: سال تحصیلی گذشته ۱۱۵ راننده مجوز سرویس مدارس از سوی سازمان دریافت کرده و فعالیت داشتند.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴
 

سرخط اخبار استان‌ها