۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۳
کد خبرنگار: 1565
کد خبر: 83370387
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: کرمان هزار لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد

کرمان - ایرنا - فرماندار کرمان با اشاره به خرید سه حلقه چاه به منظور تامین آب شهر کرمان گفت: هزار لیتر بر ثانیه آب در شهر کرمان کمبود است.

به گزارش ایرنا، علی بابایی روز چهارشنبه در نشست رفع مشکل کم آبی شهر کرمان بخصوص برخی مناطق مانند شهرک صنعتی افزود: روز گذشته نشستی با حضور معاون عمرانی استانداری کرمان برگزار و مقرر شد سه حلقه چاه آب با قیمت پنج تا ۹ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده و ظرف ۱۰ روز آینده وارد مدار آبرسانی به شهر کرمان شود.

وی تاکید کرد: روز گذشته آب یکی از سه چاه خریداری شده از کشاورزان وارد مدار آبرسانی به شهر کرمان شده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد به منظور رفع مشکل کم آبی در شهر کرمان اظهار داشت: چند جلسه نیز در شورای تأمین به منظور رفع مشکل کم آبی در کرمان برگزار شده است.

فرماندار کرمان با اشاره به افت فشار آب در برخی مناطق شهر کرمان از جمله شهرک صنعتی تصریح کرد: برخی مشترکان آب با نصب پمپ غیرمجاز، مانع رسیدن آب در فشار پایین به سایر منازل می‌شوند که باید شناسایی و این پمپ‌ها جمع آوری شود.

وی با اشاره به مشکلات اهالی شهرک صنعتی کرمان به دلیل کمبود آب تصریح کرد: برخی انشعاب‌ها در این منطقه به صورت غیرمجاز و از یک لوله تغذیه می‌شود که با افت فشار آب علیرغم قطع نبودن، آبی در لوله‌های منازل این افراد جریان ندارد.

بابایی افزود: اهالی شهرک صنعتی در جلسه ۲ روز گذشته فرمانداری نیز دعوت شده‌اند و به منظور رفع مشکل بی آبی در این شهرک برنامه ریزی شده است.

فرماندار کرمان گفت: برخی منازل مسکونی شهرک صنعتی قبلاً خارج از محدوده شهری بوده و با تلاش شهرداری وارد محدوده شهر شده است لذا برای قانونی شدن واستفاده از انشعاب مجاز آب باید اسناد این اراضی تعیین تکلیف شود و صاحبان این املاک بدهی خود را به شهرداری با شرایط تقسیط به روز کنند.

وی ادامه داد: بعد از تعیین تکلیف شدن اسناد و بدهی این املاک به شهرداری، کار آبرسانی به املاک شهرک صنعتی با تأمین اعتبار انجام می‌شود.
بابایی تاکید کرد: املاک برخی شهروندان ساکن در شهرک صنعتی کرمان در محدوده قانونی شهر قرار دارد و اداره آب و فاضلاب وظیفه تأمین آب این افراد را دارد.

وی با بیان اینکه آب شهرک صنعتی قطع نشده است تصریح کرد: دیده می‌شود گاهی به صورت غیرمجاز از یک انشعاب چندین مشترک استفاده می‌کنند و زمانی که فشار آب پایین باشد این افراد با نبود آب روبرو می‌شوند.

فرماندار کرمان با اشاره به اجرای طرح‌های انتقال آب به منظور تأمین آب شهر کرمان افزود: اجرای این طرح‌ها زمانبر است لذا شهروندان در مصرف بهینه و صرفه جویی در آب دقت کنند.

بابایی تاکید کرد: با توجه به اینکه آب با سلامت و بهداشت مردم سر و کار دارد ساکنان خارج از محدوده شهرک صنعتی نیز موقتاً تا رفع مشکل به صورت قطعی با تانکر آبرسانی می‌شوند.

بابایی همه شهروندان را نزد مسئولان یکی دانست و افزود: دولت وظیفه خدمات رسانی به شهروندان را دارد.

وی با بیان اینکه برخی از شرایط و مشکلات سو استفاده و افراد را برای ایجاد تشنج در جامعه تشویق می‌کنند تصریح کرد: اینگونه اقدامات کار درستی نیست لذا باید با تدبیر مشکلات را بر طرف کرد و بهانه‌ای به دست دشمن نداد.

فرماندار کرمان با بیان اینکه هر کولر روزانه حدود ۶۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند افزود: مصرف آب در گرما بالا است لذا همه شهروندان شهر هستند و مسئولان موظف هستند به همه شهروندان خدمات رسانی کنند.

وی تاکید کرد: در اعتبارات امسال آبرسانی و تأمین شبکه آب شهرک صنعتی کرمان دیده می‌شود.

وی اظهار داشت: اکیپی متشکل از نیروی انتظامی، آب و فاضلاب و سایر دستگاه‌های ذیربط به منظور قطع انشعاب و پمپ‌های غیرمجاز در شهرک صنعتی کرمان وارد عمل می‌شود.

وی بیان کرد: تسطیح معابر شهرک صنعتی کرمان نیز از هفته آینده آغاز می‌شود.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان نیز با اشاره به اینکه شهر کرمان هزار لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد گفت: سال گذشته با ۸۸ حلقه چاه هزار و ۹۰۰ لیتر آب در شهر کرمان وجود داشت در حالی که امسال با وجود ۹۰ حلقه و جابجایی ۳۵ حلقه چاه، هزار و ۸۶۰ آب داریم.

غلامرضا زین الدینی کمبود آب شهر کرمان را مربوط به قطع برق در روز جمعه گذشته دانست و افزود: با قطع برق ۸۰ حلقه چاه و با وجود مصرف بالا منابع خالی شدند و جبران این خلأ با توجه به کمبود آب دشوار شد.

وی به کمبود آب در شهرک صنعتی کرمان نیز اشاره و تصریح کرد: علیرغم اینکه بسیاری از این افراد مشترک قانونی آب و فاضلاب نبوده‌اند اما به نوعی خدمات رسانی شده‌اند.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان کرمان با بیان اینکه ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر شبکه توزیع آب در شهر کرمان وجود دارد تصریح کرد: وجود پمپ‌های غیرمجاز مانع از توزیع عادلانه آب در انشعاب‌ها می‌شود.

وی تاکید کرد: اداره آب و فاضلاب شهر کرمان و سایر مسئولان هیچ خصومتی با هیچکدام از مناطق شهری ندارند و خدمات رسانی به تمام مناطق شهری به یک صورت انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه یک سوم آب مورد نیاز شهر کرمان کمبود است افزود: این شهر در هر ثانیه سه هزار لیتر آب نیاز دارد در حالی اکنون این مقدار هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه است.

زین الدینی گفت: پمپ‌های غیرمجاز بزودی از منازل متخلفان جمع آوری می‌شود.

وی همچنین از ساکنان خارج از محدوده شهرک صنعتی کرمان خواست برای دریافت اشتراک قانونی آب، مجوز لازم را از شهرداری دریافت کنند.

شهرک صنعتی کرمان از جمله مناطق حاشیه شهر کرمان بود که سال ۹۶ وارد محدوده شهری شده است.

مناطق مختلف شهر کرمان طی روزهای گذشته با کمبود و قطع آب روبرو بوده است.

افزایش دما در شهر کرمان طی هفته‌های اخیر محسوس است.

۳۰۲۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =