۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۴
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 83370356
۰ نفر
۱۸۰۰ تن آلبالو از باغ های ملایر برداشت می شود

همدان _ ایرنا_ مسئول باغبانی اداره جهاد کشاورزی ملایر پیش بینی کرد: امسال یک هزار و ۸۰۰ تن آلبالو از حدود ۴۵۰ هکتار باغ های این شهرستان برداشت شود.

مصطفی باقرزاده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با یادآوری اینک متوسط تولید آلبالو در ملایر چهار تن در هر هکتار است بیشترین میزان تولید آلبالو را در بخش زند و اراضی روستاهای کمازان، کَساوند، گوشه کساوند، میشن، سیاه چغا، پیروز، احمدیه و زنگنه عنوان کرد.

مسئول باغبانی اداره جهاد کشاورزی ملایر بیشترین مصرف آلبالو را برای تهیه شربت، ترشی، لواشک و آلبالو خشک دانست و افزود: با توجه به کیفیت بالای آلبالوی ملایر مصرف تازه خوری آن بیشتر در بازار تهران به فروش می‌رسد.

باقرزاده ادامه داد: هر سال حدود پنج تا ۱۰ درصد به سطح زیر کشت مزارع آلبالو در شهرستان ملایر اضافه می‌شود که درصد رشد آن بستگی به شرایط بازار و نرخ قیمت محصول دارد.

وی گفت: برداشت آلبالو هم اکنون در مرحله آغاز است و از روزهای آینده برداشت شدت می‌گیرد.

مسئول باغبانی جهاد کشاورزی ملایر همچنین سطح زیر کشت گیلاس در این شهرستان را ۲۰۰ هکتار عنوان کرد و افزود: از این میزان حدود ۱۳۰ تا ۱۴۰ هکتار آن بارور است.

باقرزاده با بیان اینکه بیشترین میزان تولید گیلاس نیز در بخش زند است بیان کرد: میانگین تولید گیلاس در این شهرستان سه هزار و ۲۰۰ کیلوگرم در هر هکتار است.

وی ملایر را یکی از شهرستان‌های عمده در تولید گیلاس دانست و پیش بینی کرد: امسال حدود ۵۰۰ تن گیلاس در ملایر تولید شود.

به گزارش ایرنا، ۵۰۰ هکتار از اراضی شهرستان ملایر زیر کشت آلبالو است که از این میزان ۹۰ درصد آن بارور است.

ملایر رتبه نخست استان همدان را در تولید آلبالو دارد.

۷۵۲۸/‏۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =