تولید علم و توسعه پژوهش در دانشگاه ها مطالبه رهبری است

مراغه - ایرنا - مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش دانشگاهیان در رشد و بالندگی جامعه گفت: تولید علم و توسعه پژوهش در دانشگاه ها مطالبه رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام امیر ابراهیم زاده روز چهارشنبه در جمع اساتید بسیجی مراغه افزود: گام دوم انقلاب که توسط رهبری ترسیم شده، باید از سوی اساتید حوزه و دانشگاه اجرایی و عملیاتی شود.

وی ادامه داد: در این راستا باید از حرکت‌های شعاری پرهیز شده و برای موفقیت و تحقق آرمان‌های توسعه بخش انقلاب اسلامی در مراکز دانشگاهی اقدامی عملی انجام شود.

ابراهیم زاده اضافه کرد: برای این منظور، چالش‌های پیش روی توسعه علمی و پژوهشی در دانشگاه باید با همراهی و همکاری اساتید و دانشجویان احصا و شناسایی شود.

وی همچنین با بیان اینکه روند جذب دانشجویان در دانشگاه‌ها در سال‌های اخیر بی حساب و کتاب بوده است گفت: دانشگاه‌ها باید به طرف ایجاد و توسعه رشته‌های نافع و مورد نیاز جامعه گام بردارند.

وی افزود: ایجاد فضای پژوهشی و کاربردی کردن علوم در رشته‌های دانشگاهی ضرورتی انکارناپذیر در دانشگاه‌ها بوده و باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.

ابراهیم زاده اضافه کرد: پیشرفت‌های خیره کننده و موفقیت‌های کشورمان در عرصه علم و پژوهش در سال‌های اخیر همواره مورد اذعان دشمنان بوده لیکن دشمنی‌های نظام سلطه به دلیل همین رشد و توسعه علمی میهن اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مراغه نیز در این همایش گفت: گام دوم انقلاب، بیانیه و رهنمودی برجسته از سوی رهبری بوده که باید مورد اهتمام اساتید و دانشگاهیان قرار گیرد.

محمدرضا ولیلو افزود: در این راستا، دانشگاه‌ها باید سعی در ترویج، تبیین و عمل به گفتمان گام دوم انقلاب به عنوان سندی بالادستی داشته باشند تا بتوانند به توسعه دست یابند.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

۳۰۷۷/‌۷۴۸۷