شادابی رویکرد کانون پرورش فکری البرز در برنامه های تابستان امسال

کرج – ایرنا – سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز گفت که این کانون برای کودکان و نوجوانان این استان فعالیت هایی جذاب و اثربخش را با عنوان برنامه های تابستان شاد برگزار می کند.

قاسم سلیمانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه فعالیت‌های کانون، سبد فرهنگی متنوع و کارآمد برای فرزندان خانواده‌ها می‌باشد، افزود: کانون البرز فعالیت‌های متفاوتی را نسبت به سنوات گذشته ارائه می‌دهد و می‌تواند سبد فرهنگی فرزندان این استان را متنوع و کار آمد به خود اختصاص دهد.

وی ضمن بیان اهمیت توجه به فرصت تابستان به عنوان ایام طلایی کانون، اظهار داشت: ما در تمام ایام سال برای مخاطبان خود فعالیت‌های جذاب و اثربخشی را تدارک دیده و اجرا می‌کنیم.

سلیمانی گفت: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بنا دارد به جهت کشف و شکوفایی استعدادهای کودکان و نوجوانان استان، فعالیت متفاوتی را نسبت به سنوات گذشته بنا به نیازمندی‌های حال حاضر کودکان و نوجوانان و دغدغه‌های خانواده‌های آنان، مورد توجه قراردهد.

وی اضافه کرد: همچنین برای تحقق شعار «خوب زندگی کردن، تمرین می‌خواهد» مجموعه فعالیت‌های ایام تابستان سال ۹۸ را با عنایت به مأموریت کانون که غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان بر اساس تعلیم و تربیت اسلامی است ارائه کند.

سرپرست کانون پرورش فکری استان البرز افزود: بر این اساس و با رویکردی متفاوت و با هدف جذب و مشارکت حداکثری کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها، فعالیت‌های ویژه تابستانی خود با عنوان «تابستان شاد کانون پرورش فکری» متناسب با ۲ گروه سنی ۴ تا ۱۸ سال و بزرگسالان شامل دانشجویان، والدین و اولیای تربیتی را در قالب بسته‌های فرهنگی متنوع برگزار می‌کند.

وی بیان داشت: این بسته‌های فرهنگی شامل کارگاه‌های تخصصی مهارت‌های زندگی (برقراری ارتباط مؤثر، کنترل خشم، مهارت نه گفتن)، کارگاه‌های هنرهای تجسمی (نقاشی، طراحی، رنگ شناسی، سفال، خوشنویسی، عکاسی، مجسمه سازی) و کارگاه‌های هنرهای نمایشی (اجرای نمایش، عروسک سازی، نمایش عروسکی) می‌باشد.

سلیمانی دیگر کارگاه‌ها را شامل کتابخوانی، نمایش خلاق، خوانش متون تخصصی، کاردستی، سرود، شطرنج، آموزش مفاهیم و قصه‌های قرآنی، فن بیان و گویندگی و نجوم عنوان کرد که در کنار فعالیت‌های دائمی خود در سراسر مراکز استان برگزار می‌شود.

وی همچنین از برگزاری اردوهای ویژه خانواده‌ها در بخش نجوم و زیست شناسی خبر داد و گفت: این کارگاه‌ها بیشتر به منظور شناسایی توان و استعداد کودکان ونوجوانان، برگزار خواهد شد.

سلیمانی در خصوص انتخاب اساتید و مدرسان هم گفت: تلاش ما در کانون آن است که از مربیان با سابقه کانون در بخش کارگاه‌های دوره‌ای و از اساتید مجرب، به ویژه اساتید بومی در حوزه کارگاه‌های تخصصی استفاده کنیم و فعالیت‌های کانون می‌تواند یک سبد فرهنگی کامل را برای خانواده‌ها به ارمغان آورد به ویژه آنکه فعالیت‌ها با نگاه جذب حداکثری نوجوانان هدف‌گذاری شده است.

وی همچنین به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص ارزیابی عملکرد کارگاه‌ها اشاره کرده و افزود: تدابیری اندیشیده شده است که بر اساس شیوه‌نامه پس از تشکیل کارگاه‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی در سه بخش کارگاه‌های دوره‌ای، تخصصی و مهارت‌های زندگی، کارشناسان هر کدام از این حوزه‌ها با بازدید مستمر از کلاس‌ها نحوه‌ی اجرای مطلوب آموزش‌ها را ارزیابی کنند.

وی اضافه کرد: این کانون علاوه بر برگزاری کارگاه‌های ویژه در زمینه امانت کتاب و انجام فعالیت‌های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کند.

برنامه‌های تابستان شاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز از ۱۰ تیرماه در سطح مراکز کانون استان آغاز می‌شود و هم اکنون در حال نام نویسی از علاقمندان به شرکت در این کلاس‌ها می‌باشند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان البرز دارای ۵ مرکز در سطح کرج و یک مرکز در هشتگرد می‌باشد.

علاقه‌مندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه برگزاری کارگاه‌ها، با شماره ۳۲۸۲۶۱۱۳ تماس حاصل کنند.

۶۱۵۶/‌۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =