۲ طرح عمرانی با صرف ۶۵ میلیارد ریال در تبریز به بهره برداری رسید

تبریز - ایرنا - ۲ طرح عمرانی خط تولید قطعات بتنی و مجتمع تجاری و خدماتی ستارخان در تبریز به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، شهردار تبریز سه شنبه شب در مراسم افتتاح این طرح‌ها گفت: خط تولید تمام اتوماتیک قطعات بتنی شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان شامل دستگاه کفپوش و جدول زن تمام اتوماتیک، ربات بسته بندی اتوماتیک و دستی قابل تنظیم با قابلیت تولید انواع کفپوش بتنی، بلوک سقفی و دیواری و قطعات مبلمان شهری است.
شهین باهر، افزود: طرح تجاری و خدماتی ستارخان نیز در زمینی به مساحت ۵۲۵ مترمربع با زیربنای کل یک هزار و ۴۴۰ مترمربع احداث شده که شامل ۱۲ باب واحد تجاری و ۶ باب واحد خدماتی است.
وی یادآوری کرد: برای احداث خط تولید قطعات بتنی بیش از ۳۰ میلیارد ریال و برای اجرای طرح تجاری - خدماتی ستارخان نیز بیش از ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

شهردار تبریز با بیان اینکه احداث خط تولید قطعات بتنی شهردار ی را در تأمین نیاز این مجموعه برای استفاده در معابر و میادین خودکفا می‌کند، یادآوری کرد: این اقدام در راستای کاهش هزینه‌های شهرداری انجام شده است.

شهین باهر، ادامه داد: مجموعه شهرداری تلاش می‌کند تا در مسیرهای گردشگری از آسفالت استفاده نکرده و معابر را کف پوش کند تا کیفیت نگهداری از این اماکن بیشتر شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش مدیریت شهری اداره کم هزینه اما با کیفیت بالای تبریز است، گفت: سال گذشته با افتتاح کارخانه آسفالت علاوه بر کاهش هزینه تمام شده آسفالت، کیفیت آن نیز افزایش یافت.

شهردار تبریز اظهار داشت: امید است با همراهی اداره کل مسکن و شهرسازی و استانداری آذربایجان شرقی بتوان با فعال کردن این مجموعه بتوان برای حل مشکل حاشیه نشینی مسکن ارزان قیمت برای شهروندان ساخت.

شهین باهر افزود: از امکانات شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان نیز می‌توان در ساخت خانه‌های با قیمت مناسب برای رفع معضل حاشیه نشینی و بافت فرسوده استفاده کرد.
شرکت خانه سازی پیش ساخته آذربایجان در سال ۱۳۵۴ احداث و بعد از چند سال ۷۵ درصد سهام آن از سوی شهرداری تبریز خریداری شده است.

۸۰۲۳/‏۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =