سه پروژه بزرگ راهسازی در شهرستان جوانرود در دستور کار است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: با پیگیری های فرماندار جوانرود سه پروژه بزرگ و مهم همچون تعریض و بهسازی مسیر بیاشوش به جوانرود، کمربندی ساروخان و حل مشکلات مسکن مهر مولوی در شهرستان جوانرود در دستور کار داریم که نقش تاثیرگذاری در توسعه منطقه و شهرستان دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی شریفی روز چهارشنبه در جلسه بررسی رفع موانع پروژه تعریض و بهسازی جاده بیاشوش به جوانرود بااشاره به اینکه هدف ما از تعریض و بهساری مسیر بیاشوش به جوانرود خدمت به مردم است، افزود: از مالکان انتظار داریم در این راستا همکاری لازم برای تعریض این مسیر با راه و شهرسازی داشته باشند.
وی اظهار داشت: در صورت توافق و همکاری مالکان آنان از امتیازاتی همچون دریافت زمین و تسهیلات ۴۰ میلیون تومان از طرف بنیاد مسکن و خسارت اعیانی از سوی راه و شهرسازی برخوردار می‌شوند.
شریفی تاکید کرد: اگر تسریع در انجام این توافق انجام گیرد پس از چهار ماه پول خسارت به مردم پرداخت می‌شود.

نشست بررسی مشکلات و رفع موانع تعریض و بهسازی جاده بیاشوش به جوانرود با حضور فرماندار جوانرود، مدیرکل راه و شهرسازی و مسئولان بنیاد مسکن انقلاب استان کرمانشاه و جمعی از مالکان روستای صفی آباد در فرمانداری فرماندار جوانرود برگزار شد.
فرماندار جوانرود با بیان مسائل و مشکلات جاده بیاشوش به جوانرود گفت: با پیگیری‌ها و نشستی که با استاندار داشتیم تصمیم بر آن است با همکاری مالکان موانع و مشکلات این مسیر برطرف شود.
رستگار یوسفی افزود: تعرض و بهسازی و رفع موانع مسیر بیاشوش به جوانرود تحول شگرفی در ایمنی بخش حمل و نقل و توسعه منطقه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه هرچه زمان می‌گذرد کار به سختی انجام می‌گیرد، اظهار داشت: این فرصتی است که مالکان نباید آن را از دست بدهند.
یوسفی خاطرنشان کرد: ظرف مدت یک هفته کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن تمام موانع و مشکلات موجود را بررسی و تعیین تکلیف و پس از آن شرایط برای پرداخت خسارت براساس نظر کارشناس سه نفره مهیا می‌گردد و حقی از کسی ضایع نخواهد شد.
در ادامه تعدادی از مالکان به بیان مسائل و مشکلات خود با این توافق موافقت کردند.
وجود معارض یکی از مشکلات تعریض و بهسازی مسیر بیاشوش به جوانرود می‌باشد که سالهاست این مشکل حل نشده است.

شهرستان جوانرود با ۷۳ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.

۸۰۶۶/‏۷۴۵۳