۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۰
کد خبرنگار: 1020
کد خبر: 83370185
۰ نفر

برچسب‌ها

۲.۵ میلیون مترمربع چادرمشکی در شهرکرد تولید شد

شهرکرد-ایرنا- سرپرست سازمان صمت چهارمحال و بختیاری از تولید ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع چادر مشکی در سه ماه نخست امسال در این استان خبر داد.

محمدکاظم منزوی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این استان به عنوان بزرگترین قطب تولید کننده چادر مشکی در کشور امسال این میزان محصول مرغوب پرمصرف را تولید و روانه بازار مصرف کرد
وی، ظرفیت واحد تولیدی چادر مشکی استان را سالانه ۱۰ میلیون متر مربع برآورد کرد و افزود: تولید با ظرفیت کامل این واحد نساجی نشان دهنده تأمین به موقع مواد اولیه مورد نیاز این واحد و توجه مسئولان و صاحبان صنایع استان به شعار رونق تولید است.
وی با اشاره به اهمیت و توجه دولت به بخش تولید و اشتغال تاکید کرد: همواره بحث تأمین مواد اولیه این واحد و حمایت همه جانبه از سوی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استانداری چهارمحال و بختیاری در اولویت کاری قرار گرفته است.
منزوی، فروش محصولات واحد تولیدی و نساجی حجاب شهرکرد با برندهای کره‌ای و خارجی در بازار ذکر کرد و تصریح کرد: محصول تولیدی استان قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارد.

به گزارش ایرنا، کارخانه تولید چادر مشکی حجاب شهرکرد از سال ۹۳ به عنوان تنها واحد تولید کننده چادر مشکی کشور با تولید سالانه ۱۰ میلیون مترمربع محصول نساجی، حدود ۱۰ درصد نیاز داخلی و ۶ میلیون متر مربع پارچه‌های روسری، شال، پرده‌ای و ملحفه‌ای حدود ۸۰ درصد نیاز کشور به این محصولات را تامین می‌کند.

۶۱۹۹/‏۶۰۲۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =