حمله کنندگان به وزارت نفت خارج از گود نشسته اند

بندرعباس-ایرنا- نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: کسانی که در زمان حاضر به وزیر و مجموعه وزارت نفت حمله می کنند، خارج از گود نشسته اند و نمی دانند در شرایط کنونی صادرات حتی یک بشکه نفت با چه تدبیرهایی باید انجام شود و با چه چالش هایی روبرو است.

حسین امیری خامکانی روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تصریح کرد: دوره جدید تحریم‌ها صنعت نفت را بطور ویژه هدف قرار داده و آمریکا وارد یک جنگ نفتی با ایران شده که بیژن زنگنه وزیر نفت، فرماندهی جنگ نفت را بر عهده دارد و فضا سازی های اخیر داخلی نیز در حقیقت فشار به فرمانده جنگ نفت ایران است.

وی خاطرنشان شد: وزیر نفت در چندین جبهه تلاش می‌کند و از یک سو در اوپک بحث‌های قیمت جهانی نفت و سهمیه تولید را دنبال می‌کند و از سوی دیگر چالش‌های تولید و صادرات نفت و نگه داشتن مشتری‌های قدیمی و جایگزین کردن مشتریان جدید را مدیریت می‌کند.

امیری خامکانی که به همراه اعضای فراکسیون انرژی و نیروی مجلس جهت بازدید از پالایشگاه بندرعباس و نفت ستاره خلیج فارس به بندرعباس سفر کرده است ادامه داد: تشکیل شورای هماهنگی سران سه قوه از سوی مقام معظم رهبری که یکی از اولویت‌های اصلی آن کمک به وزارت نفت در شرایط تحریم است نشان دهنده اهمیت این حوزه بوده و دلیلی ندارد وزارت نفت در داخل با این شدت تحت فشار قرار گیرد.

رهگیری بنزین از پالایشگاه تا باک خودرو

نماینده حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان (استان کرمان) در دوره‌های ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفت و گوی خود با ایرنا درباره دور جدید الزامی شدن استفاده از کارت سوخت اظهار داشت: در این مرحله وزارت نفت موفق به ایجاد ساز و کاری شده که می‌تواند هر محموله بنزین را از مرحله خروج از پالایشگاه تا تحویل به باک خودرو رهگیری کند.

وی یادآور شد: در زمان حاضر مجلس موضوعی تحت عنوان افزایش قیمت بنزین یا سهمیه بندی آن را در دستور کار ندارد اما نظارت و کنترل رشد بی رویه و غیر متعارف مصرف سوخت مورد نظر کمیسیون انرژی است و در این زمینه به وزارت نفت کمک می‌کند.

۲۰۹۴ /‏۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =