۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۰۸
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83370160
۰ نفر
 توزیع یک هزار تن شکر با نرخ مصوب دولتی در استان مرکزی آغاز شد

اراک - ایرنا - معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: توزیع یک هزار تن شکر با نرخ مصوب دولتی در نقاط مختلف استان مرکزی آغاز شد.

«جعفر اصغری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این محموله شکر با هدف تنظیم بازار و با قیمت مصوب ۳۵ هزار ریال در نقاط مختلف استان مرکزی توزیع می شود.

وی ادامه داد: ۴۱۲ تن از این محموله در اراک و بقیه در سایر نقاط شهری و روستایی استان مرکزی با نرخ مصوب دولتی توزیع می شود.

معاون امور بازارگانی تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: ۱۰ تن شکر احتکار شده در یکی از واحدهای صنفی اراک کشف شد که این محموله نیز به یکی از واحدهای بسته بندی محصولات غذایی ارسال و در بسته های ۹۰۰ گرمی بسته بندی و با قیمت مصوب دولتی در استان توزیع می شود.

اصغری اظهار داشت: ۱۱ تن برنج وارداتی هومالی در اختیار کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفت تا با قیمت های ۴۰ هزار و ۵۷ هزار ریال بین جامعه هدف این نهاد حمایتی توزیع شود.

وی گفت: تمامی مراحل خرید، واردات به استان، توزیع بین فروشندگان و مصرف کنندگان با نظارت کامل بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف استان انجام می شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی افراد و یا دستگاه های توزیع کننده، بازرسان متخلفان را به دستگاه قضایی معرفی می کنند.

کالاهای اساسی با قیمت مصوب دولتی در بیش از ۱۰۰ فروشگاه در نقاط مختلف استان مرکزی توزیع می شود.

استان مرکزی یک میلیون ۴۴۰ هزار نفر جمعیت، ۱۲ شهرستان و ۳۳ شهر دارد.

۳۰۱۷/‏۶۰۱۳/‏