مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه سه شنبه تا صبح چهارشنبه

تهران – ایرنا- تاکید روحانی بر برخورد قاطع ایران در صورت تداوم تجاوزگیری امریکا، اظهارات ظریف در مورد توطئه تیم بی برای جنگ، اذعان نماینده آمریکا به حق ایران در دفاع از فضای هوایی خود، رایزنی دهلی برای معافیت خرید از نفت ایران وهنیه معامله قرن برای تشدید اشغالگری دانست از مهمترین عناوین خبری ایرنا در 12 ساعت گذشته بود.

اخبار داخلی

*********

تهران - رئیس جمهوری ایران گفت: اگر آمریکایی ها بخواهند دوباره به آبها و حریم هوایی ایران تجاوز کنند، نیروهای مسلح ایران مامور به مقابله با آنها بوده و برخوردی قاطع خواهند داشت.

تهران - محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن بازنشر مقاله سال ۲۰۱۷ جان بولتون و سناریوی جنگ طلبان برای چگونگی خروج از برجام نوشت: تیم بی برای جنگ توطئه می‌کند.

تهران- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت باید تعیین تکلیف شود و امیدواریم با حضور مدیرعامل جدید برای پرداخت مطالبات به سازمان به نقطه خوبی برسیم.

چابهار- معاون اقتصادی رئیس جمهوری گفت: سرمایه گذاری خارجی در ایران بویژه چابهار مورد تاکید دولت است و تمام حمایت ها در تسهیل سرمایه گذاری انجام خواهد شد.

مسکو - جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: تهران و مسکو عزم و اراده لازم برای پیشبرد توافقات و توسعه و پیشرفت همکاری ها را دارند.

اخبار خارجی

تهران- نماینده دائم آمریکا در کنفرانس خلع سلاح گفت: ما درگیری نظامی علیه ایران را آغاز نخواهیم کرد و حق دفاعی این کشور از فضای هوایی خود را انکار کنیم.

دهلی نو- مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا سه شنبه شب برای یک دیدار سه روزه وارد دهلی نو شد و برخی منابع می گویند که هند در این سفر تلاش می کند که رضایت واشنگتن را برای ادامه واردات نفت از ایران بدست آورد.

تهران- نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت: بهبود شرایط انسانی در سوریه، مستلزم خروج نظامیان خارجی و احترام به حاکمیت و استقلال ماست.

تهران – «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن در اعتراض به برگزاری کنفرانس منامه بحرین گفت: در بحرین حراجی برای فروش مساله فلسطین برگزار می کنند، سپس درباره ایران شیون سر می دهند.

تهران – رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در واکنش به کنفرانس منامه بحرین و مقدمه چینی برای اعلام معامله قرن گفت: فلسطین فروشی نیست و تمامی این معامله ها و کنفرانس ها به دنبال تشدید اشغالگری صورت می گیرد.

تهران- مایک پمپئو در سفر غیرمنتظره به کابل گفت، آمریکا برای خروج نیروهایش از افغانستان آماده است اما همچنان برای ارائه جدول زمانی و تاریخ خروج نیروها هیچ توافقی صورت نگرفته است.

نیویورک- رهبر اقلیت دموکرات ها در سنای آمریکا با ابراز نگرانی از آنچه که رئیس جمهوری این کشور در پاسخ به اظهارات مقامات ایران مطرح کرد، گفت: کاخ سفید مجوزی برای جنگ ها ندارد.

تهران- به دنبال سفر مایک پمپئو به دهلی نو، یک دیپلمات هندی گفت: هند نمی تواند از خرید سامانه موشکی اس- ۴۰۰ از روسیه صرف نظر کند.

تهران - سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن سه شنبه شب از حمله گسترده پهپادی یمنی‌ها به تأسیسات نظامی سعودی در فرودگاه شهرهای جیزان و أبها واقع در جنوب عربستان خبر داد.

تهران - کاخ سفید روز سه شنبه تهدید کرد که لایحه بودجه ۴.۵ میلیارد دلاری مجلس نمایندگان آمریکا برای بهبود شرایط درمان و زندگی مهاجرانی را که از مرزهای مکزیک وارد آمریکا شده اند، وتو می کند.

تهران – «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: بسیار اسف بار است که هنوز به یک راه حل سیاسی نرسیده ایم که نیازها و آمال فلسطینی ها و اسرائیلی ها را برآورده کند.

تهران – وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز سه شنبه اعلام کرد که ۱۲ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست زخمی شدند.

تهران - ۶۲ سازمان ترکیه ای در بیانیه ای اعلام کردند که نتایج کنفرانس منامه بحرین که نخستین گام آمریکا برای اعلام طرح سازش میان فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی موسوم به «معامله قرن» است، به رسمیت شناخته نشود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =