محورهای میامی در مسیرهای مختلف در حال بهسازی است

شاهرود- ایرنا - سرپرست اداره راه و شهرسازی میامی گفت : عملیات بهسازی، روکش آسفالت، لکه گیری و فعالیت پیمانکاران حوزه راه، در مسیرهای مختلف این شهرستان در حال اجراست.

امیر تیموری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در گام نخست بهسازی محور میامی- جاجرم تا پل راه آهن بهسازی می‌شود.

وی با بیان اینکه محور مواصلاتی میامی به کالپوش در اثر تردد خودروهای سنگین خسارت فراوانی دیده و به بهسازی نیاز دارد، اظهار کرد: این جاده مسیر ارتباطی استان سمنان به استان‌های خراسان شمالی و گلستان بوده و بهسازی آن ضروری است.

تیموری گفت: ۱۱ کیلومتر از راه کالپوش- میامی به روکش آسفالت و هفت کیلومتر هم به لکه گیری و ترمیم نیاز دارد که در فرصت ۶ ماهه قابل انجام است.
سرپرست اداره راه و شهرسازی میامی با اشاره به انعقاد قرارداد با پیمانکار محور میامی به جیلان گفت: ۲۰ میلیارد ریال برای آسفالت این محور اختصاص یافته است.
تیموری تصریح کرد: عملیات اجرایی آسفالت و بهسازی محور عباس آباد به کاهک آغاز شده است.
شهرستان میامی در کناره راه اصلی تهران - مشهد قرار دارد، با وجود میزان بالای رفت و آمد در این محورها بازسازی و بهسازی آنها یکی از نیازهای اساسی مردم است.
امروزه امن بودن راه‌های مواصلاتی یکی از دغدغه‌های مردم است، موضوعی که با جان رانندگان و سرنشینان خودروها ارتباط مستقیم دارد.
رفع نقاط حادثه خیز که در چند سال گذشته در اولویت برنامه‌های مسؤولان قرار گرفته موحب کاهش بسیاری از تلفات حوادث رانندگی شده است.
در این میان شهرستان میامی تعدادی محور مواصلاتی دارد که از چند سال پیش عملیات بهسازی و بازسازی آنها آغاز شده اما تا کنون به اتمام نرسیده است، مجموع راه‌های شهرستان میامی ۵۷۰ کیلومتر است که حدود ۳۴۰ کیلومتر راه روستایی را شامل می‌شود.
شهرستان میامی با هشت هزار و ۶۰۰ کیلومتر مربع و جمعیت حدود ۴۰ هزار نفر در شرق استان سمنان واقع است.
۷۳۵۷/‏۶۱۶۷/‏۶۱۰۳

اخبار مرتبط