شعب صلحی شوراهای حل اختلاف ریگان رتبه اول را کسب کرد

کرمان - ایرنا - رئیس دادگستری ریگان گفت: شعبه های صلحی شوراهای حل و اختلاف این شهرستان برای سومین سال متوالی در استان کرمان رتبه نخست را به لحاظ پرونده های منتهی به صلح و سازش کسب کند.

به گزارش ایرنا، امین سلطانی زرندی شامگاه سه شنبه در نشست با رسانه ها افزود: افرادی که در شوراهای حل اختلاف شهرستان ریگان مشغول بکار هستند و فارغ از هرگونه گرایش های سیاسی این قابلیت را دارند که پرونده هایی که به آنها ارجاع می شود منتهی به صلح و سازش شود.
وی گفت: سعی کرده ایم فارغ از هرگونه حب، بغض و گرایش های سیاسی و در کمال آرامش و متانت به پرونده ها رسیدگی کنیم.
رئیس دادگستری ریگان در ادامه افزود: خوشبختانه با رصدی که توسط مراجع ذیربط قضایی استان صورت گرفته، دادگستری شهرستان ریگان یکی از دادگستری های موفق استان در راستای پرونده های منتهی به صلح و سازش بوده است.
سلطانی زرندی با بیان اینکه ریگان اولین شهرستانی در استان بوده که دفتر خدمات قضایی در آن افتتاح شد اظهار داشت: همچنین ۲ شعبه دفتر خدمات الکترونیک قضایی در آینده ای نزدیک در گنبکی و عباس آباد این شهرستان راه اندازی می شود.

رئیس دادگستری ریگان با اشاره به اینکه در سال قضایی گذشته قریب به ۷۸۰۰ پرونده در حوزه قضایی شهرستان ریگان رسیدگی شده است افزود: هدف ما سلامت و کارآمدی مجموعه قضایی است و در تحقق حق و عدالت و رسیدگی به پرونده ها نهایت دقت کرده و با شجاعت کار را انجام می دهیم.
سلطانی زرندی با بیان اینکه رسانه های بومی و فضای مجازی در اصلاح امور نقش و کار بسزایی دارند، اظهار داشت: رسانه ها می توانند با نقدهای منصفانه و مطالبه گری در کاهش نواقص موجود در هر مجموعه ای موثر باشند.
رئیس دادگستری ریگان با اشاره به اینکه در شهرستان روند رسیدگی به پرونده ها رو به رشد می باشد، تصریح داشت: در حال حاضر ما ۵ همکار قضایی داریم که این تعداد نیرو جوابگوی حجم پرونده ها و دعاوی در این منطقه نیست.

شهرستان ریگان در ۲۴۰ کیلومتری شرق کرمان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =