رییس جمهوری دستور پیگیری افزودن بشاگرد به طرح توسعه مکران را صادر کرد

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان گفت: مکاتبه ای با رییس جمهوری در خصوص اضافه شدن بشاگرد به طرح توسعه مکران به منظور توسعه این شهرستان صورت گرفت و ایشان دستور پیگیری لازم را صادر کرد.

فریدون همتی سه شنبه شب در نخستین نشست شورای راهبردی توسعه سواحل مکران اظهار داشت: باید در سطح ملی یک ستاد وجود داشته باشد و توسعه سواحل مکران در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان را پشتیبانی کند.

وی بیان داشت: ما به دنبال این هستیم که در هر شهرستان این منطقه، یک ستاد توسعه مکران ایجاد و توسط ستاد ملی حمایت شود.

همتی با بیان اینکه توسعه سواحل مکران نیازمند تفکر بلند است، گفت: ستاد راهبردی توسعه سواحل مکران به صورت ماهانه باید تشکیل جلسه دهد و توسعه سواحل مکران باید به یک گفتمان در هرمزگان تبدیل شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تمامی مدیران و فرمانداران این منطقه اسناد بالادستی مربوط به توسعه مکران را مطالعه کنند و برای جمعیت میلیونی که باید در نوار ساحلی اسکان یابند، برنامه‌ریزی کنند.

همتی تاکید کرد: دستگاه‌ها باید فعالانه در این خصوص اقدام کنند و سازمان بنادر و دریانوردی نیز باید نگاهی ویژه به افق توسعه مکران داشته باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر تسریع در صدور مجوزهای سرمایه گذاری در هرمزگان، گفت: فرمانداران باید متولی حمایت از سرمایه‌گذاران باشند و در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری گام بردارند.

همتی تصریح کرد: حرکت، همراهی، مشارکت و استقبال مردم و نخبگان از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در پیشبرد اهداف بسیار مؤثر است و این موارد نکاتی کلیدی برای سرعت گرفتن توسعه یک منطقه محسوب می‌شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های اقلیمی و مردمی منطقه مکران در شرق استان، گفت: نگاه مدیران باید معرفی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه باشد تا بخش خصوصی در سواحل مکران سرمایه‌گذاری کند و هدف توسعه این منطقه تحقق یابد.

به گزارش ایرنا، سواحل مکران در محدوده آب‌های ساحلی و اقیانوسی دریای عمان از ایستگاه‌های مهم و اصلی تجارت، اقتصاد و گردشگری ایران است و این منطقه از حوزه گواتر و پسا بندر چابهار آغاز و تا منطقه جاسک هرمزگان ادامه دارد.

این سواحل دروازه طلایی ایران اسلامی است که توسعه آن در بخش‌های مختلف با توجه به فرمایش‌ها و تاکید مقام معظم رهبری به صورت ویژه در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار گرفته و در حال عملیاتی شدن است.

۵۰ تا ۶۰ درصد سواحل مکران در استان هرمزگان قرار دارد و دولت و وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های اجرایی در صدد هستند با رونق اقتصادی ساحلی در این منطقه، کسب و کار در بین مردم شرق استان هرمزگان توسعه یابد.

سواحل مکران فرصتی ویژه برای جذب سرمایه گذاران و توسعه و عمران شهرستان‌های جاسک، سیریک و میناب در شرق استان هرمزگان است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =