۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۰۴
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83370029
۰ نفر
ترامپ با تحریم رهبری کار احمقانه ای را انجام داد

قم -‌ایرنا - نماینده قم در مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ با تحریم رهبر معظم انقلاب کار احمقانه ای را انجام داد، و با این کارها آبروی آمریکایی ها را می برد.

احمد امیرآبادی فراهانی عصر سه شنبه در آئین گرامیداشت روز ملی اصناف در سالن اجتماعات مجتمع اداری اصناف قم اظهار داشت: رهبری حسابی در آمریکا ندارد، و این کار احمقانه‌ای است که ترامپ انجام می‌دهد.
وی بیان داشت: ترامپ در سخنان خود اسم حضرت امام (ره) را نیز برد، و نمی‌داند که امام ۳۰ سال است که از دنیا رفتند.
عضو هیأت رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: ترامپ رئیس جمهوری احمقی است، البته باید مراقبت کرد، چون برخی وقت‌ها کارهای احمقانه بدی در دنیا انجام داده است.
نماینده قم با بیان اینکه مسئولان کشور نحوه برخورد با آمریکا را خوب مدیریت کردند، افزود: جایی که لازم بوده برخورد، و در جایی دیگر صبر کردند، و اینکه هواپیمای ۳۵ نفره را نزدند کار عقلانی را انجام دادند.
امیرآبادی با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین تجهیزات جاسوسی این کشور گفت: پیام این اقدام ایران به آمریکا این بود که یادتان باشد ما اگر بخواهیم خیلی از کارها را می‌توانیم انجام دهیم.
وی اضافه کرد: در رابطه با موضوع آمریکا و برخی کشورهای منطقه باید مراقبت‌های ویژه انجام شود، مشت آمریکایی‌ها برای همه باز شده و هیچ ابزاری ندارند و کار آنها به جایی رسیده که وزیر امور خارجه را تحریم می‌کنند.
نماینده قم گفت: پهپاد آمریکایی توسط دلیر مردان سپاه قم سرنگون شد، و هم کسی که پشت ماهواره نشسته بود و هم کسی که موشک را شلیک کرد، از اهالی قم هستند و به زودی نیز تشویق خواهند شد و این افتخار بزرگی برای مردم این استان است.
امیر آبادی همچنین به سفر اخیر خود به پاکستان اشاره کرد و افزود: پاکستان از برخی از اقدام‌های تروریستی که تحت حمایت عربستان سعودی و امارات عربی متحده در منطقه رخ می‌دهد راضی نیست.
وی ادامه داد: اگر ایران تراز مبادلادت تجاری خود با حدود ۱۵ کشور منطقه را ۱۰۰ میلیارد دلار قرار دهد، دیگر نیازی به اروپا و آمریکا نداریم.
وی با بیان اینکه پاکستان با ۲۲۰ میلیون جمعیت بازار خوبی برای کشور به شمار می‌آید، گفت: قرار است، کمیته تهاتر میان ایران و پاکستان در دوران تحریم تشکیل شود، و این موضوع در حال حاضر توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی پیگیری می‌شود.
امیرآبادی در بخش دیگری از سخنان با اشاره به قانوان اصناف گفت: برخی از ایرادهایی که از این قانون گرفته می‌شود، مربوط به اجرای آن است.
وی افزود: در حال حاضر مجلس دهم رو به پایان است، و چون نماینده‌ها سراغ انتخابات می‌روند، رسیدگی به این قانون سخت و دشوار است و باید در دو سال نخست این مجلس در این خصوص اقدام می‌شد.
نماینده قم ادامه داد: در عین حال نباید ناامید شویم، و باید کارهای کمیسیونی آن را انجام دهیم، تا در اولویت مجلس یازدهم قرار بگیرد.
نماینده قم همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور یادآور شد: در این اوضاع، مشکلات گریبانگیر اصناف شده است، و کمبود درآمدهای کشور که باید از طریق مالیات جبران شود بر برخی از اصناف فشار وارد می‌کند.

در این آئین ۱۰ تن از اصناف و بازاریان نمونه قم تجلیل شدند.
۷۴۰۳/‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =