۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۵
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83369998
۰ نفر
گوترش از عدم دستیابی به راه حل سیاسی مساله فلسطین ابراز تاسف کرد

تهران – ایرنا - «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت: بسیار اسف بار است که هنوز به یک راه حل سیاسی نرسیده ایم که نیازها و آمال فلسطینی ها و اسرائیلی ها را برآورده کند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، دبیر کل سازمان ملل متحد که در کنفرانسی باهدف جمع آوری کمک های مالی برای آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی (آنروا) در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد، صحبت می کرد، گفت که ادامه تلاش ها برای تحقق ایده تشکیل دو کشور فلسطینی و اسرائیلی در کنارهم ضروری است.

در حالی دبیر کل سازمان ملل متحد بر لزوم تشکیل دو کشور فلسطینی و یهودی تاکید می کند که از اطلاعاتی که تاکنون از طرح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا موسوم به «معامله قرن» به بیرون درز کرده اشاره ای به تشکیل کشور مستقل فلسطینی نشده است.

گوترش گفت: آنروا از اواخر ماه جاری برای نخستین بار با کسری بودجه مواجه خواهد شد و اگر جامعه جهانی به سرعت وارده عمل نشود این کسری بودجه شرایط را بدتر خواهد کرد.

دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، ۳۱ اگوست ۲۰۱۸ (۱۹ شهریور ۹۷) اعلام کرد، واشنگتن کمک سالانه اش را که بیش از ۵۰۰ میلیون دلار برآورد می شد، به آنروا متوقف می کند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: میلیون ها کودک از خدمات آموزشی آنروا استفاده کردند. تنها در غزه یک میلیون آواره فلسطینی برای غذا به آنروا متکی هستند.

دبیر کل سازمان ملل متحد افزود: من امروز از آن هایی که به آنروا کمک مالی می کنند می خواهم تا همان میزان ازحمایت های مالی که سال گذشته از آنروا کردند (۱.۲ میلیارد دلار) را حفظ کنند.

آژانس امداد و اشتغال آوارگان فلسطینی سال ۱۹۴۹ برای کمک و حمایت از آوارگان فلسطنیی در پنج منطقه شامل اردن، سوریه، لبنان، کرانه باختری و نوار غزه شکل گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =