فرماندار گتوند: آموزش خانواده ها برای پیشگیری از اعتیاد ضروری است

دزفول-ایرنا- فرماندار گتوند با اشاره به راهکارهای مبارزه با اعتیاد گفت: آگاهی و آموزش خانواده ها برای پیشگیری از اعتیاد ضروری است.

به گزارش ایرنا عبدالرضا احسانی نیا روز سه شنبه در همایش پیشگیری از اعتیاد در تالار همایش‌های قیصر امین پور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با اشاره به معضلات مواد مخدر افزود: آموزش مهمترین مولفه در مبارزه با مواد مخدر است.

وی اظهار داشت: نقش خانواده‌ها برای پیشگیری فرزندان از مواد مخدر اهمیت دارد و همواره پیشگیری مقدم بر درمان بوده است.
فرماندار گتوند با بیان اینکه بخش زیادی از مواد مخدر در کشورهای افغانستان، پاکستان و تایوان تولید می‌شود، افزود: به خاطر همسایه بودن این کشورها با ایران، کشورمان در معرض خطر مواد مخدر است.
وی با اشاره به درگیر بودن تمام سنین با معضل اعتیاد ادامه داد: طبق اعلام سازمان مبارزه با مواد مخدر، ایران پیشرفت خوبی در مبارزه با مواد مخدر داشته است.

یکی از روانپزشکان و متخصصان در حوزه مبارزه با مواد مخدر نیز در این همایش با بیان اینکه اجتماع زمینه اعتیاد فرد را مهیا می‌کند، گفت: نطفه اعتیاد در خانواده بسته می‌شود و فرد معتاد در جامعه اعتیاد را ترویج می‌دهد.
مصطفی سخاوت افزود: مصرف مواد مخدر در دهه‌های گذشته فقط در مردان شایع بود اما در این سال‌ها زنان زیادی نیز به این مواد مبتلا شدند.
این روانشناس با بیان اینکه سن اعتیاد به مواد مخدر در کشور کاهش یافته است، افزود: سن اعتیاد در دهه‌های گذشته بین ۱۵ تا ۲۵ سال بود اما به تازگی زیر ۱۵ سال رسیده است.
به گزارش ایرنا، همایش و نمایشگاه شناخت مواد و پیشگیری از اعتیاد روز سه شنبه با حضور فرماندار، مسوولان محلی و اقشار مختلف مردم به همت اداره بهزیستی در تالار همایش‌های قیصر امین پور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان گتوند برگزار شد.
از دوم تا هشتم تیرماه به نام هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.
۷۴۶۷/۳٠۲۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =