۴ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۴۲
کد خبرنگار: 2667
کد خبر: 83369981
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰۰ میلیارد ریال بودجه اربعین ایلام ابلاغ  شد

ایلام - ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام، گفت: با رایزنی‌ها و پیگیری‌های بی‌وقفه، بودجه اربعین استان در قالب ردیف سالانه تعریف شد و در سال جاری به بیش از سه برابر افزایش یافت.

رحمت‌الله قیصوری، روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: قرار گرفتن بودجه اربعین در بین ردیف‌های اعتباری استان به عنوان دستاوردی ستودنی نتیجه تلاش‌های ارزنده مدیریت ارشد استان است که تاکنون ۶۰۰ میلیارد ریال ان ابلاغ شده است.

وی تأکید کرد: در سنوات گذشته، اعتبار تخصیص‌یافته در هرسال ۲۰۰ میلیارد ریال بود که با تلاش‌ها، پیگیری‌ها و رایزنی‌های بی‌وقفه و ستودنی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و مجموعه نمایندگان استان در مجلس، این رقم در سال جاری به ۷۶ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی بابیان اینکه کل بودجه مصوب عمرانی-استانی در سال گذشته ۳۴۲ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: با توجه به وضعیت بودجه در کل کشور؛ از این میزان اعتبار مصوب، سال گذشته ۵۵ درصد تخصیص یافت که نسبت به میانگین کشور، دو درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری بودجه عمرانی-استانی ۴۰۰ میلیارد تومان مصوب شده است، افزود: این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته حدود ۱۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام بابیان اینکه امسال میانگین افزایش بودجه عمرانی-استانی در سطح کشور ۱۲ درصد بوده است، بیان داشت: رشد بودجه استان از محل همین ردیف، پنج درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

قیصوری، با اشاره به اینکه از بودجه مصوب عمرانی- استانی امسال تاکنون ۳۰ درصد تخصیص‌یافته است، یادآور شد: تمام سعی و تلاش مجموعه مدیریت ارشد استان، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام در سطح استان است.

وی، بابیان اینکه بر مبنای قانون و دستورالعمل‌های جاری، کلنگ زنی و شروع پروژه‌های عمرانی جدید توسط دولت ممنوع است، خاطرنشان ساخت: البته در برخی موارد و بنا بر ضرورت و اضطرار، احتمال کلنگ زنی بعضی پروژه‌ها وجود دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام با اشاره به اینکه در سطح استان و با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، برخی پروژه‌های نیمه‌تمام همچون فاضلاب شهر ایوان و آب‌شیرین‌کن صالح‌آباد، تکمیل و به بهره‌برداری رسیده‌اند، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای اجرای پروژه‌های جدیدی که دارای توجیه فنی و اقتصادی باشند، هیچ منعی ندارند و موردحمایت نیز قرار می‌گیرند.

۶۰۳۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =